Zisk pojišťovny Uniqa v pololetí stoupl o pět procent na 191 milionů eur

Rakouské pojišťovně Uniqa stoupl za šest měsíců letošního roku zisk před zdaněním o 5,2 procenta na 190,8 milionu eur (5,2 miliardy korun). Společnosti pomohl růst příjmů z pojistného a lepší výsledky z investic. Pojišťovna, která působí i v České republice, současně potvrdila dosavadní výhled na celý rok, i když varovala, že nízké úrokové sazby zbrzdí růst u jednorázového pojistného v divizi životního pojištění.

 Uniqa pojišťovna
27.8.2015 10:45   |  

Předepsané pojistné stouplo o 13,5 procenta na 3,55 miliardy eur, z toho v životním pojištění vzrostlo o 32,3 procenta. Čistý zisk se zvýšil o 27,3 procenta na 156,3 milionu eur.

Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je měřítko ziskovosti pojišťoven, se snížil na 97,1 procenta z 98,4 procenta. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu. Za celý letošní rok společnost očekává zisk v rozmezí 425 milionů až 450 milionů eur. Loni činil 377,9 milionu eur.


Čtěte také:

Martin Žáček bude řídit pojišťovnu Uniqa i na Slovensku

Pojišťovně Uniqa rostl zisk díky příjmům z pojistného

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web