Zisk PPF banky mírně roste, s ním i poskytnuté úvěry

PPF bance stoupl za tři čtvrtletí 2014 čistý zisk meziročně o dvacet milionů na 657 milionů korun. Bilanční suma banky vzrostla o osm procent na 113 miliard korun.

 Logo skupiny PPF
24.11.2014 12:12   |  

„Za tři čtvrtletí roku 2014 jsme dosáhli čistého zisku 657 milionů korun, což představuje mírný meziroční růst o tři procenta. Stejným tempem rostl také objem poskytnutých úvěrů v porovnání se stejným obdobím loňského roku, a to při stabilních hodnotách bilanční sumy a kapitálové přiměřenosti,“ uvedl generální ředitel banky Petr Jirásko.

Úvěry klientům PPF banky meziročně vzrostly o tři procenta na 32 miliard korun. Hlavním zdrojem financování zůstaly závazky vůči klientům, které proti konci roku 2013 vzrostly o deset procent na 96 miliard korun.

Celková kapitálová přiměřenost dosáhla koncem září 12,9 procenta, ve srovnání s koncem roku 2013 se zvýšila o 1,2 procentního bodu.

PPF banka je součástí mezinárodní investiční skupiny PPF. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N.V., podíl 6,7 procenta drží Hlavní město Praha. Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví. Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty komunální sféry.


Čtěte také:

Praha 6 prodá skupině PPF pozemky u zbouraného hotelu Praha

PPF řeší cestu pro mrakodrapy na Chodově

Češi dokončili jeden z největších kancelářských projektů v Bukurešti

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla… více

Mobilní web