Zisk Raiffeisen Bank International v 1. čtvrtletí meziročně klesl

26.5.2011 10:52   |  

Rakouská Raiffeisen International AG (RBI) vytvořila v prvním čtvrtletí konsolidovaný zisk po zdanění 270 milionů eur (6,6 miliardy korun). V meziročním srovnání to představuje pokles o 19,1 procenta.

Podle generálního ředitele RBI Herberta Stepice konsolidovaný zisk výrazně ovlivnily dodatečné daňové náklady. Zisk banky před zdaněním vzrostl o 3,3 procenta na 405 milionů eur a zisk po zdanění klesl o 14,9 procenta na 305 milionů eur. Zisk na akcii klesl z loňských 1,46 euro na 1,13 euro.

Provozní zisk banky klesl meziročně o pět procent na 588 milionů eur. Provozní příjmy přitom vzrostly o dvě procenta, za poklesem tak je především nárůst provozních nákladů banky. Náklady skupiny meziročně vzrostly o osm procent na 753 milionů eur, za nárůstem je především zvýšení personálních nákladů o deset procent. Počet zaměstnanců skupiny meziročně vzrostl o téměř 900 na 59 842 lidí. Raiffeisen Bank International ke konci března obsluhovala zhruba 14 milionů klientů na 2932 obchodních místech.


Čtěte také: Raiffeisenbank získala od EIB 100 milionů eur na úvěry pro firmy


„Celkově hodnotím zveřejněné výsledky mírně pozitivně. Lehké zklamání u úrokových výnosů, výnosů z poplatků a provozních nákladů bylo kompenzováno pozitivním vývojem kvality úvěrového portfolia a bez vlivu jednorázového dopadu vyšší korporátní daně by celkový výsledek byl nad odhady trhu,“ uvedl analytik J&T Banky Milan Lávička.

Rakouská Raiffeisen Bank International AG vznikla v říjnu 2010 spojením Raiffeisen International a části rakouské družstevní banky Raiffeisen Zentralbank (RZB). Veškeré údaje jsou podle mezinárodních účetních standardů IFRS. „Raiffeisen Bank International oficiálně zahájila svou činnost loni v říjnu, založení nové banky je však platné zpětně k 1. lednu, veškerá srovnání jsou tak založena na pro-forma bázi,“ podotkl tiskový mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Rakouská Raiffeisen International je majoritním vlastníkem české Raiffeisenbank, páté největší banky v tuzemsku podle objemu aktiv. Raiffeisenbank v loňském roce vykázala zisk 1,82 miliardy korun, celková aktiva banky dosáhla 186,3 miliardy korun.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komplikace pro Hinkley Point: jaderný projekt znovu přezkoumá vláda

Komplikace pro Hinkley Point: jaderný projekt znovu přezkoumá vláda

Projekt výstavby první jaderné elektrárny v Británii za 20 let nabírá nečekané zpoždění. Britská vláda překvapivě oznámila, že zahájí nové přezkoumání kontroverzního projektu… více

Mobilní web