Zisk VIG v Česku stoupl o 14 procent

31.3.2010 9:42   |  

Zisk českých aktivit rakouské pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group (VIG) stoupl o 14 procent na 122,91 milionu eur. Celkově se však hrubý zisk v loňském roce snížil o 18 procent na 441,25 milionu eur (11,2 miliardy korun).

Firma zároveň s výsledky oznámila, že vyplatí dividendu ve výši 90 centů na akcii. Na Slovensku se hrubý zisk VIG více než ztrojnásobil na zhruba 23 milionů eur. Skupina VIG loni zvýšila předepsané pojistné o 1,5 procenta na 8,02 miliardy eur.

V samotné České republice pojistné stouplo o téměř 13 procent na 1,6 miliardy eur. České divize VIG loni podle firmy poprvé získaly vedoucí pozici na tuzemském trhu se životním pojištěním s tržním podílem 27,4 procenta.

Skupinu VIG na českém trhu zastupují Kooperativa, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny. Akcie VIG se obchodují na pražské burze. Titul po zprávě přidává 1,9 procenta na 1015 korun za akcii.


Sledujte vývoj akcií VIG online na E15.

Autor: prh, čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web