Zkáza lodi Costa Concordia se pojišťovnám prodraží

Pojistné plnění v souvislosti s potopenou výletní lodí Costa Concordia odhadují analytici až na jednu miliardu eur. Plavidlo tohoto typu stojí přibližně 450 milionů eur. Podle agentury Reuters byla loď pojištěna konsorciem firem včetně XL Group, Generali nebo RSA Insurance Group (vlastník tuzemské Direct Pojišťovny) na 405 milionů eur.

  havárie lodi Costa Concordia Dalších 13 fotografií v galerii
19.1.2012 9:05   |  

„Škoda může dosáhnout půlmiliardy až jedné miliardy eur,“ uvedla Joy Ferneyhoughová, analytička banky Espirito Santo. „To bude znamenat překonání pojistných škod vzniklých ztroskotáním tankeru Exxon Valdez,“ dodala Ferneyhoughová.

Společnost Carnival, vlastník výletní lodě, uvedla, že potopení plavidla letos umaže 62 milionů liber z očekávaného zisku firmy. Zatím se zdá, že ztráty jednotlivých pojišťoven nebudou nikterak závratné. „Ztráty jsou rozprostřeny po celém trhu,“ uvedl Barrie Cornes, analytik společnosti Pandure Gordon. Italská pojišťovna Generali potvrdila, že je jednou z dotčených pojišťoven. Dodala, že díky její zajišťovací politice budou finanční dopady minimální. Náklady skupiny RSA se podle deníku Financial Times budou pohybovat v řádu milionů eur.


Čtěte také: Názory odjinud: Svět našel nového padoucha: kapitána lodi Costa Concordia


Zajišťovna Hannover Re varovala, že by jí v souvislosti s potopením Costa Concordie mohla postihnout ztráta v minimální výši deseti milionů eur. Podle Neila Smithe ze společnosti Lloyd’s MA je zatím předčasné vyčíslovat náklady jednotlivých subjektů, bude prý záležet na tom, kdo ponese za havárii odpovědnost.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Čím dál větší částky peněz dostávají klienti českých bank až pod nos. Mantrou je zvyšující se strop předschválených půjček, tedy sumy, na kterou zájemce dosáhne bez dalších debat… více

Mobilní web