Zlato brzy pokoří cenu 1700 dolarů, tvrdí prognózy

Zlato se brzy vymaní z úzkého obchodního pásma, kde strávilo posledních dvanáct měsíců, a vydá se přes metu 1700 dolarů za troyskou unci, předpovídají analytici. Kroky centrálních bank a produkční problémy podle nich způsobí zvýšení poptávky po drahém kovu.

 ilustrační foto
4.9.2012 12:14   |  

Cena zlata v eurech se vyšplhala na letošní rekord poté, co si šéf americké centrální banky Fed Ben Bernanke nechal minulý pátek otevřené dveře pro další kolo takzvaného kvantitativního uvolňování. Během včerejšího obchodování se zlato dostalo až na 1694 dolarů. Za poslední dva týdny se zhodnotilo o šest procent na půlroční maximum.


Čtěte také:

Cena zlata je na novém rekordu, nad hranicí 1700 dolarů za unci

Zlato oslabuje kvůli nižší poptávce

Investoři doufají, že Bernanke přijde s tiskem peněz


Během prosince 2008 a června 2011, po dvou kolech kvantitativního uvolňování Fedu v hodnotě 2,3 bilionu dolarů, posílilo zlato o 70 procent. „Ačkoli centrální banky v Evropě a Spojených státech aktuálně neprovádějí další rozvolňování měnové politiky, zlato zůstává pro investory atraktivním bezpečným přístavem,“ uvedl analytik Barclays Capital Phil Roberts. „Překonání hranice 1700 dolarů je jen otázkou času,“ dodal.

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web