Žluté plameny sežehly italskou matku VÚB

Podle zprávy agentury Reuters čelí italská matka slovenské Všeobecné úvěrové banky (VÚB) Intesa Sanpaolo hloubkovému vyšetřování kvůli podezření z praní špinavých peněz a nerespektování zákonných pravidel stanovených pro nahlašování podezřelých finančních operací většího rozsahu.

Intesa Sanpaolo
9.12.2014 8:36   |  

Toto závažné podezření ohlásila turinská odbočka daňového útvaru italské finanční policie Guardia di Finanza (GDF), známá jako „Žluté plameny“, italskému Ministerstvu hospodářství a kontrolním orgánům Italské národní banky.

Dalším hlavním podezřelým je John Bazoli, ředitel privátního bankovnictví banky Intesa, který rozsáhlé machinace klíčového klienta banky Giovanniho Perone umožňoval a kryl. Bance hrozí pokuta ve výši 30,8 milionu eur nebo 40 procent z nenahlášené částky. Nepoctivému podnikateli bylo již v létě ve prospěch státu zabaveno 110 milionů eur.

Podle názoru některých informovaných zdrojů se měla Intesa Sanpaolo podobných dopouštět praktik i ve své slovenské dceřiné společnosti VÚB. Italská finanční policie údajně také požádala o spolupráci při vyšetřování nekalých finančních praktik i Slovenskou národní banku včetně jejího útvaru bankovního dohledu.


Čtěte více:

Všeobecná úverová banka a privatizační tunely

Vlastník Všeobecné úverové banky řeší problémy s policií

Všeobecná úverová banka zlikvidovala podnikatele Tomka

Autor: kaj

Komentáře

Čtěte také

Juncker: Turecko se v dohledné době nemůže stát členem EU

Juncker: Turecko se v dohledné době nemůže stát členem EU

Turecko není v situaci, kdy by se mohlo stát v dohledné době členským státem Evropské unie. Ve francouzské televizi to řekl šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Veškerá… více

Mobilní web