Změna v čele PPF banky: Mileva na postu šéfa střídá Jirásko

aktualizováno PPF banka zásadně obmění TOP management. Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva banky se stane Petr Jirásko. Ve funkci nahradí dlouholetého šéfa Petra Mileva, jenž včera rezignoval. Představenstvo dále na včerejším jednání přijalo rezignaci místopředsedy a člena představenstva Josefa Zemana. Dozorčí rada následně na jeho místo jmenovala Pavla Fuchse.

 Petr Jirásko, generální ředitel a předseda představenstva PPF banky
8.10.2013 11:58   |  

Milev odchází z funkce ředitele na vlastní žádost po více než osmi letech, kdy se banka pod jeho vedením stala osmou největší bankou v ČR a v loňském roce měla téměř miliardu korun zisku.

„Petru Milevovi je třeba za odvedenou práci pro banku poděkovat a popřát mu hodně úspěchů v dalším životě. V osobě Petra Jirásko přichází do vedení banky člověk, který jí dá novou dynamiku a energii,” řekl předseda dozorčí rady PPF banky Martin Štefunko.

Jirásko byl dosud ředitelem divize finanční trhy a členem vrcholového vedení banky. Je absolventem VŠE v Praze a většinu profesního života pracoval na kapitálovém trhu.

Od roku 1998 pracoval v Credit Lyonnais Bank jako FX Dealer. V letech 2000-2002 působil v Komerční bance na pozici FX Option Dealer, posléze jako Head of Derivatives Desk. Ve skupině PPF je od roku 2002.

Do roku 2004 pracoval v PPF burzovní společnosti (Bond Dealer, Chief Dealer) a od roku 2004 pak v PPF bance na pozici ředitele divize finanční trhy.

Pavel Fuchs dosud pracoval jako náměstek generálního ředitele a místopředseda představenstva České pojišťovny se zodpovědností za investice. Je absolventem Masarykovy university a pro skupinu PPF pracuje v různých manažérských pozicích od roku 2000.


Čtěte také:

PPF bance letos rekordně stoupl čistý zisk

Banky zvyšují bezpečí plateb kartou přes internet

Miliarda od PPF: živá voda pro centrum Galleria Moda


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou… více

Mobilní web