Zranitelnost italských bank roste

Itálii podle agentury Standard & Poor's hrozí hlubší a delší recese, než původně analytici očekávali. Agentura proto snížila své hodnocení italských bank.

 Itálie, euro
4.8.2012 10:25   |  

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti 15 italských finančních institucí. Odůvodnila to zvýšenými úvěrovými riziky Itálie a jejího bankovního systému. Podobný krok udělala S&P už v únoru, zatímco konkurenční agentura Moody's snížila minulý měsíc ratingy 13 italských bank.

Italské banky se potýkají s problémy, protože Itálie se na počátku tohoto roku vrátila do recese a úsporná opatření vlády a další reformy snižují poptávku a mají dopad na ekonomiku. Banky tak mají problémy s nárůstem objemu špatných úvěrů, trpí omezeným přístup k refinancování a slabými zisky.


Více čtěte:

Itálie a Španělsko zatím nevědí, jak budou reagovat na kroky ECB

Draghi vzkázal trhům: Euro je nezvratné, krize ho nepoloží


„Vzhledem k tomu, že Itálie stojí před potenciální hlubší a delší recesí, než jsme původně předpokládali, domníváme se, že zranitelnost italských bank úvěrovými riziky v ekonomice narůstá,“ uvedla S&P. Agentura hodnotila celkem 32 italských finančních institucí.

Autor: nos, čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web