Ztrátový Brokerjet se více propojí s Českou spořitelnou

Společnost Brokerjet České Spořitelny má nového předsedu představenstva. Stal se jím dosavadní místopředseda Libor Janoušek, který vystřídá Jiřího Vyskočila. Nový šéf by měl brokerskou firmu, kterou spořitelna vlastní z 51 procent, více propojit s bankou a hlavně ji vrátit do zisku.

ilustrační foto
18.6.2014 6:34   |  

Ztrátový je Brokerjet již přes dva roky. V loňském roce ztrátu meziročně zvýšil více než pětinásobně na 10,5 milionu korun. V roce 2012 prodělal jen 1,9 milionu. V letech 2011 a 2010 byl Brokerjet v zisku deset, respektive 17,5 milionu korun.

V dopise zaslaném klientům Brokerjetu společnost uvedla, že od léta budou mít klienti České spořitelny možnost si otevřít svůj obchodní účet u Brokerjetu přímo v internetovém bankovnictví. To je první vlaštovka užší spolupráce brokerské firmy s mateřskou bankou. „Další možné synergie jsou zatím ve fázi úvah a analýz,“ uvedla Tereza Fořtová z ČS.

V dopise firma také informuje o novém ceníku, který bude platit od začátku července letošního roku, ačkoliv se poplatky vůbec neliší od těch v aktuálním sazebníku. Další bankou, která má vlastního brokera a to přímo, ne prostřednictvím dceřiné společnosti, je Raiffeisenbank.

Její RBroker získal prozatím podle mluvčího Raiffeisenbanky Tomáše Kofroně tisíc klientů. RBroker má v řadě případů vyšší poplatky než Brokerjet. Například za nákup či prodej akcií na německé burze zaplatí klient Brokerjetu minimálně 11 eur, u RBrokeru je to minimálně 20 eur.


Čtěte také:

České spořitelně ve čtvrtletí klesl čistý zisk o pět procent

Obchodování na burze vázne, BrokerJet vykázal ztrátu

Česká spořitelna nově nabízí hypotéku na pronájem

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Travel Service nabídne v letadlech Wi-Fi, podpoří tak evropský trend

Travel Service nabídne v letadlech Wi-Fi, podpoří tak evropský trend E15 exkluzivně

Největší český letecký dopravce Travel Service ze skupiny Unimex podnikatelů Šimáněho a Šmejkala nabídne od roku 2018 na palubě letadel zábavní portály, následovat by mělo také… více

Mobilní web