Ztrátový Brokerjet se více propojí s Českou spořitelnou | E15.cz

Ztrátový Brokerjet se více propojí s Českou spořitelnou

Ztrátový Brokerjet se více propojí s Českou spořitelnou
ilustrační foto
• 
ZDROJ: E15 Anna Vacková
18. června 2014 • 06:34
Společnost Brokerjet České Spořitelny má nového předsedu představenstva. Stal se jím dosavadní místopředseda Libor Janoušek, který vystřídá Jiřího Vyskočila. Nový šéf by měl brokerskou firmu, kterou spořitelna vlastní z 51 procent, více propojit s bankou a hlavně ji vrátit do zisku.

Ztrátový je Brokerjet již přes dva roky. V loňském roce ztrátu meziročně zvýšil více než pětinásobně na 10,5 milionu korun. V roce 2012 prodělal jen 1,9 milionu. V letech 2011 a 2010 byl Brokerjet v zisku deset, respektive 17,5 milionu korun.

V dopise zaslaném klientům Brokerjetu společnost uvedla, že od léta budou mít klienti České spořitelny možnost si otevřít svůj obchodní účet u Brokerjetu přímo v internetovém bankovnictví. To je první vlaštovka užší spolupráce brokerské firmy s mateřskou bankou. „Další možné synergie jsou zatím ve fázi úvah a analýz,“ uvedla Tereza Fořtová z ČS.

V dopise firma také informuje o novém ceníku, který bude platit od začátku července letošního roku, ačkoliv se poplatky vůbec neliší od těch v aktuálním sazebníku. Další bankou, která má vlastního brokera a to přímo, ne prostřednictvím dceřiné společnosti, je Raiffeisenbank.

Její RBroker získal prozatím podle mluvčího Raiffeisenbanky Tomáše Kofroně tisíc klientů. RBroker má v řadě případů vyšší poplatky než Brokerjet. Například za nákup či prodej akcií na německé burze zaplatí klient Brokerjetu minimálně 11 eur, u RBrokeru je to minimálně 20 eur.

Autor: pez
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!