Zuno Bank nebude jen na internetu, chystá i kontaktní místa

25.8.2010 13:40   |  

Nová internetová banka Zuno Bank ze skupiny Raiffeisen, která míří na český trh, nebude nejspíše jen na internetu, ale klientům v nějaké formě nabídne i „fyzická“ kontaktní místa, podobně jako to dělá se svými kiosky mBank. O definitivní podobě těchto míst ale rozhodnou až zkušenosti ze Slovenska, kde banka spustí služby do konce letošního roku. Serveru Finexpert to řekl mluvčí slovenské pobočky Zuno Marek Michlík.

„Budování sítě poboček přirozeně neplánujeme. Zároveň si ale uvědomujeme, že možnost určitého fyzického kontaktu klienta s bankou je potřebná. Plánujeme proto specifickou formu zastoupení, která poskytne jiný pohled na bankovnictví, než tradiční pobočkové vnímání,“ uvedl Michlík s tím, že tedy nevylučuje určitou formu podobnosti modelu zastoupení, jakou má mBank. „Tento model ale plánujeme rozvíjet jiným směrem, na jiné účely. Detaily však budeme specifikovat až při vstupu banky na slovensky trh,“ dodal.

Na počátku Zuno Bank klientům nabídne hlavně vkladové produkty, postupně však plánuje své portfolio služeb rozšiřovat, a to jiným směrem než v jiných bankách mateřské skupiny Raiffeisen. „Zuno a Raiffeisenbank budou vůči klientům vystupovat samozřejmě jako dva subjekty,“ řekl Michlík s tím, že Zuno se zaměří na jinou cílovou skupinu než již existující sesterské společnosti patřící do skupiny Raiffeisen.

Banka má fungovat na jednotné systémové platformě, prostřednictvím které bude vstupovat na další trhy EU. „Tento centralizovaný přístup přinese úsporu nákladů,“ řekl Michlík.

Michlík ale připouští, že část klientů Zuno může do nové banky přijít i z Raiffeisenbank. Banka však podle něj pochopitelně plánuje získávat klienty i z jiných zdrojů.

mBank za necelé tři roky na českém trhu získala přes 300 tisíc klientů. Na internet sází rovněž skupina PPF, která také podle zatím nepotvrzených informací Hospodářských novin připravuje banku pro drobné klienty. Letos už spustila internetovou banku s nabídkou výhodných vkladů AXA a příští rok chce začít s úvěry.

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web