Zuno banku povede Nor Oanes

Raiffeisen Bank International (RBI) dnes jmenovala Oyvinda Oanese novým generálním ředitelem banky Zuno pro Českou republiku a Slovensko. Rozhodnutí vedení RBI vstoupí v platnost od 1. listopadu 2013.

 Oyvind Oanes, CEO Zuno banky
8.10.2013 10:09   |  

Zuno je online banka RBI působící na českém trhu od roku 2011. Oanes uvedl, že přichází do čela ústavu, který má ambici posilovat svoji pozici na obou trzích: „Moje nová vedoucí úloha potvrzuje odhodlání našich akcionářů, jejich důvěru v online bankovnictví, v mou osobu a celý tým, že dokážeme maximalizovat jeho potenciál. Jsem přesvědčen, že banka dosud nevyužila všechny svoje kapacity. I v roce 2014 budeme nadále přinášet změny do bankovnictví a zaměřovat se na nárůst zákazníků v ještě větším tempu.“

„Raiffeisen Bank International se zavazuje nadále podporovat růst Zuno v České republice a na Slovensku. Věříme, že pod vedením Oyvinda Oanese se posune na další úroveň. Očekáváme také, že znalosti z online bankovnictví, které jsme dosud získali, využijeme v rámci celé skupiny, právě když se více zaměříme na digitální kanály,“ řekl člen představenstva RBI Aris Bogdaneris.

Oyvind Oanes, původem z Norska, má 41 let a v Zuno působí od ledna 2012 jako marketingový ředitel. Doposud vedl týmy marketingu, prodeje a vývoje produktů. Dříve zastával vedoucí marketingové pozice na různých trzích v GE Money v Norsku, Švýcarsku a Rusku, také například v rakouské BAWAG PSK.

Online banka Zuno zahájila svou činnost v roce 2010 na Slovensku, po kterém následovala v polovině roku Česká republika. Patří mezi vůbec první online banky působící v regionu střední a východní Evropy. Během několika málo let se ze start-up společnosti stala online banka s téměř 200 tisíci klienty.


Čtěte také:

Raiffeisen řeší, co se Zuno. Včetně zániku

Zuno, Equa a Air bank: Jaké jsou průběžné výsledky?

ČNB bude méně hlídat pobočky zahraničních bank


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web