Fio spustí v srpnu službu europlatby

23.7.2009 11:24   |  

Finanční skupina Fio, která počátkem července o rok odložila transformaci na banku, chystá představit začátkem srpna novou službu, označenou jako Europlatby. Projekt by měl klientům výrazně ušetřit náklady oproti konkurentům v bankovním sektoru při zahraničních platbách v eurech.

„Fio vymyslelo a uvedlo v praxi způsob, jak s minimálními poplatky realizovat zahraniční platby v eurech,“ řekl E15 ředitel marketingu Fio Jiří Vodička. Sám označuje nápad při použití fotbalové hantýrky jako česko-slovenskou platební uličku. Páteří nové služby Fia je používání takzvaných zrcadlových účtů a napojení slovenské pobočky na evropský platební systém Target2. „Díky tomu ušetří čeští klienti při využití služby Europlatby více než polovinu z poplatků, které si za stejnou transakci účtují tuzemské banky za převody do zahraničí,“ řekl Jiří Vodička.

Podle něj jde o to, že synergie s organizační složkou Fio na Slovensku. je využita již bezplatnými převody v eurech mezi Fio v Česku a slovenskými bankami, které jsou mezi klienty hojně využívány. Úspor je pro Fio možné dosáhnout díky principu jednoho účtu se dvěma bankovními kódy pro Českou republiku a Slovensko. „Každý klient má ke svému účtu v Česku rezervován i zrcadlový účet se slovenským bankovním kódem Fio. Rozhodne-li se poslat peníze do slovenské banky, potom jsou odeslány právě ze zrcadlového účtu na Slovensku a klient tak nehradí poplatky za mezinárodní platby,“ dodává Vodička.

Fio dále plánuje rozšířit možnosti investic a způsobů obchodování, vzhledem k rostoucímu zájmu investorů o obchodování s měnami a komoditami na burze v Chicagu. Detaily však Jiří Vodička zatím neupřesnil.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web