Fio spustí v srpnu službu europlatby

23.7.2009 11:24   |  

Finanční skupina Fio, která počátkem července o rok odložila transformaci na banku, chystá představit začátkem srpna novou službu, označenou jako Europlatby. Projekt by měl klientům výrazně ušetřit náklady oproti konkurentům v bankovním sektoru při zahraničních platbách v eurech.

„Fio vymyslelo a uvedlo v praxi způsob, jak s minimálními poplatky realizovat zahraniční platby v eurech,“ řekl E15 ředitel marketingu Fio Jiří Vodička. Sám označuje nápad při použití fotbalové hantýrky jako česko-slovenskou platební uličku. Páteří nové služby Fia je používání takzvaných zrcadlových účtů a napojení slovenské pobočky na evropský platební systém Target2. „Díky tomu ušetří čeští klienti při využití služby Europlatby více než polovinu z poplatků, které si za stejnou transakci účtují tuzemské banky za převody do zahraničí,“ řekl Jiří Vodička.

Podle něj jde o to, že synergie s organizační složkou Fio na Slovensku. je využita již bezplatnými převody v eurech mezi Fio v Česku a slovenskými bankami, které jsou mezi klienty hojně využívány. Úspor je pro Fio možné dosáhnout díky principu jednoho účtu se dvěma bankovními kódy pro Českou republiku a Slovensko. „Každý klient má ke svému účtu v Česku rezervován i zrcadlový účet se slovenským bankovním kódem Fio. Rozhodne-li se poslat peníze do slovenské banky, potom jsou odeslány právě ze zrcadlového účtu na Slovensku a klient tak nehradí poplatky za mezinárodní platby,“ dodává Vodička.

Fio dále plánuje rozšířit možnosti investic a způsobů obchodování, vzhledem k rostoucímu zájmu investorů o obchodování s měnami a komoditami na burze v Chicagu. Detaily však Jiří Vodička zatím neupřesnil.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

EU odmítá jednat separátně se Skotskem kvůli brexitu

EU odmítá jednat separátně se Skotskem kvůli brexitu

Lídři Evropské unie jednoznačně odmítli jednat separátně se Skotskem, jehož premiérka Nicola Sturgeonová dnes navštívila Brusel, aby se pokusila zachránit vazby s unií i po… více

Komerční prezentace
Mobilní web