3:1 na Tvrdíkův konec. Projděte si neobvyklé české sázky | E15.cz

3:1 na Tvrdíkův konec. Projděte si neobvyklé české sázky

2. ledna 2017 • 13:49

Opustí letos jeden ze šéfů čínské skupiny CEFC Jiří Tvrdík svůj post? Postaví do roku 2022 Tesla miliardáře Elona Muska gigatovárnu v Česku, na Slovensku, či v Polsku? Vstoupí první člověk na Mars do roku 2035? A vyhraje Donald Trump i druhé prezidentské volby?

Sázkové kanceláře v Česku dávno nelákají jen na výhry při tipování sportovních výsledků. „V minulosti jsme se věnovali i ceně ropy. V návaznosti na poslední vývoj může být sázka na překonání hranice šedesáti dolarů v kurzu 2,5:1 zajímavou investicí,“ říká hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Vsadit si lze i na výkon českého průmyslu. Pokud Škoda Auto letos prodá přes 1,5 milionu aut, sázející získá trojnásobek vsazené částky. Poměrně nízký kurz 3:1 vypsala Fortuna i na odchod manažera Jiřího Tvrdíka z CEFC.

Bookmakeři se baví: Zeman adoptuje Ovčáčka, Dalík uteče z vězení

Z nesportovních sázek ale budou hlavním tahounem podzimní sněmovní volby a boj o prezidentský post v roce 2018. V prvém případě je hlavním favoritem u sázkových kanceláří ANO, na jehož výhru vypsaly velmi nízké kurzy kolem 1,2:1. ČSSD má vyšší kurz znamenající menší šance. O případném jiném vítězi sázkovky neuvažují.

U vítěze prezidentských voleb je situace vyrovnanější. Tipsport a sesterská Chance nabízejí na dva hlavní kandidáty Miloše Zemana a textaře Michala Horáčka týž kurz 2,9:1. Fortuna mírně favorizuje Zemana (2,2:1), Horáček je ale s kurzem 3,1:1 s přehledem druhý největší favorit.

On-line kasina spustí i české firmy, utkají se o miliardy

„Sázky na budoucího prezidenta táhnou ze společenských sázek Tipsportu nejvíce, ačkoli volby proběhnou za více než rok,“ zdůraznil hlavní bookmaker Tipsportu Ladislav Pavlis. U dvou pětin sázek přitom sázející předpokládají Horáčkovu výhru, zatímco na nynějšího prezidenta jde jen patnáct procent. Více než třetina sázejících míní, že nevyhraje ani jeden.

 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!