AAA Auto zvyšuje prodeje, v Česku otevře další pobočky

Skupina autobazarů AAA Auto zvýšila v minulém roce meziročně prodej ojetých vozů o 13,4 procenta. Celkem jich prodala 44 828. Skupina těmito výsledky překonala svůj původní cíl – zvýšit meziročně prodej nejméně o pět procent. V prvních dvou čtvrtletích roku 2012 chce AAA Auto v Česku otevřít další dvě až tři nové pobočky.

 ilustrační foto
10.1.2012 10:26   |  

Na dynamice prodeje v průběhu celého loňského roku se podle společnosti promítlo zotavení trhu s ojetými vozy a oživení spotřebitelské důvěry vůči financování při koupi vozu na úvěr. Výsledky v posledních měsících roku podle společnosti neukazují náznaky toho, že by současná nejistota ohledně budoucího ekonomického vývoje ovlivňovala spotřebitelskou poptávku na trhu s ojetými vozy.

Přestože je prosinec tradičně slabší, prodeje stouply o 19,1 procenta v porovnání se stejným obdobím roku 2010, zatímco předcházející prodeje za listopad stouply meziročně zhruba o polovinu.

V Česku skupina prodala celkem 32 936 aut, což znamená meziroční nárůst o 13,5 procenta. Na Slovensku prodeje rostly o 10,3 procenta, celkem tu firma prodala 11 592 aut. V Rusku, kde má AAA Auto svou první pobočku u Moskvy od září minulého roku, si auto zatím pořídilo 300 zákazníků. Tradičně nejvíce aut se prodávalo v Praze, Brně a Ostravě.

Vývoj měsíčních prodejů v letech 2009, 2010 a 2011

Vývoj akcií skupiny AAA Auto na pražské burze za poslední rok

Akcie AAA Auto online sledujte ZDE

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web