Ahold se spojí s konkurenčním řetězcem Delhaize, vznikne evropská čtyřka | E15.cz

Ahold se spojí s konkurenčním řetězcem Delhaize, vznikne evropská čtyřka

Ahold se spojí s konkurenčním řetězcem Delhaize, vznikne evropská čtyřka
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomáš Novák

ČTK

Nizozemská maloobchodní společnost Ahold se dohodla na spojení s belgickým konkurentem Delhaize. Sloučená skupina bude podle agentury DPA čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě. Ahold působí i na českém trhu, kde provozuje obchody Albert. Delhaize z Česka již před lety odešel.

Akcionáři společnosti Delhaize podle dohody obdrží za každou svou akcii 4,75 akcie Aholdu. Ve sloučené skupině budou 61 procent akcií vlastnit akcionáři Aholdu a zbytek akcionáři Delhaize. Firmy předpokládají, že transakci, kterou ještě musejí schválit regulátoři, dokončí v polovině příštího roku.

Ahold i Delhaize mají podobné aktivity - jejich kořeny jsou v Beneluxu, působí ve střední a východní Evropě a velkou část tržeb vytvářejí ve Spojených státech. Delhaize provozuje v USA obchody Food Lion a Hannaford, Ahold pak obchody Stop&Shop a Giant.

Souhrnné roční tržby obou firem loni přesáhly 54 miliard eur (zhruba 1,5 bilionu korun). Sloučený podnik bude zahrnovat přes 6500 obchodů zaměstnávajících kolem 375 tisíc lidí, napsala agentura DPA.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!