Amazon hledá do centra v Dobrovízi na předvánoční shon 2500 brigádníků

Fotogalerie Amazon hledá na brigádu do distribučního centra v Dobrovízi, které je v provozu od září, celkem 2500 lidí. Měli by pomoci se zpracováním objednávek, jejichž počet v předvánočním období výrazně stoupá. V dobrovízském distribučním centru nyní pracuje 1500 stálých zaměstnanců.

 Ilustrační foto skladu Amazonu Dalších 10 fotografií v galerii
8.11.2015 16:54   |  

„O sezónní práci je velký zájem. Už nyní máme více než 1400 brigádníků a každý den nastupují další desítky lidí,“ uvedl mluvčí Amazonu v ČR Karel Taschner. Do konce roku 2017 distribuční centrum zaměstná dba tisíce stálých a další tři tisíce sezonních zaměstnanců.

Kolik zásilek denně bude české centrum odhadem expedovat, společnost nezveřejnila, ale například během letošní jednodenní akce, kdy měli zákazníci Amazonu na celém světě možnost využít speciálních slev, Amazon každou vteřinu celosvětově distribuoval 398 kusů zboží.

„Během letošního Černého pátku (Black Friday), který je nejrušnějším dnem vánoční špičky, očekáváme, že toto číslo bude přesaženo,“ dodal Taschner.

Dobrovízské distribuční centrum o rozloze 95 tisíc metrů čtverečních je součástí evropské distribuční sítě Amazonu. V Evropě má Amazon 28 distribučních center, celkem na světě 96.

Společnost Amazon.com zahájila svou činnost na internetu v červenci 1995. Nyní je největším internetovým obchodem na světě a na špici amerických prodejců vystřídala firmu Walmart. Čeští zákazníci mohou pro nákup u Amazonu využívat jeho zahraničních stránek.


Čtěte také:

Noční e-maily a udávání? V Amazonu prý panují drsné pracovní podmínky

Sklad Amazonu v Dobrovízi zahájil provoz, práci získá až dva tisíce lidí

Amazon hledá 1100 lidí do Dobrovíze, nabízí až 150 korun na hodinu

„Ničitel klasických knihkupců“ Amazon otevřel první kamenný obchod

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web