Amazon je v Itálii vyšetřován kvůli údajným daňovým únikům

Největší internetový obchod na světě Amazon je v Itálii vyšetřován kvůli údajným daňovým únikům. Přiznal to Francois Nuyts, šéf společnosti pro Itálii a Španělsko.

 Amazon (ilustrační foto)
16.3.2016 16:59   |  

„Amazon řádně platí daně na všech svých působištích, včetně Itálie, kde plně spolupracujeme s místními orgány,“ tvrdí Nuyts, který nechtěl zveřejňovat podrobnější detaily vyšetřování.

Podle Nuytse jsou ale nízké odvody na daních pochopitelné „Amazon je ve fází velkých investic, takže tržby z elektronického obchodování jsou nízké,“ tvrdí. „Za posledních šest let jsme v Evropě investovali přes 15 miliard eur.“

Amazon není jedinou technologickou společností, která je v Itálii vyšetřována kvůli krácení daní. V lednu byl pod drobnohledem Google, který byl obviněn z daňových úniků mezi lety 2009 a 2013 v celkové výši 250 milionů eur. V prosinci loňského roku pak Apple urovnal podobné obvinění zaplacením 318 milionů eur.


Dále čtěte:

Amazon posiluje logistiku, pronajal si dvacet boeingů

Amazon otevírá druhé kamenné knihkupectví, může jich mít až 400

Autor: Adam Štěpánek redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web