Amazon otevírá druhé kamenné knihkupectví, může jich mít až 400

Největší internetový obchod na světě Amazon se chystá otevřít druhé kamenné knihkupectví v USA. Podle plánu by v budoucnu mohl mít takových obchodů až 400, čehož se děsí majitelé malých prodejen knih, kteří po letech recese zažívají lepší období.

 Amazon
9.3.2016 18:03   |  

Amazon už provozuje jeden obchod v Seattlu, který je zároveň jeho sídlem. Pro druhou pobočku si vybral jižní Kalifornii, konkrétně San Diego. V budoucnu chystá masivní expanzi po celých Spojených státech.

Strategií Amazonu pro kamenné obchody je prodej nejúspěšnějších bestsellerů z jejich internetové nabídky. Zároveň poslouží také jako showroom pro elektronické výrobky, například čtečky Kindle Fire. Podle analytiků může společnost užívat obchody také jako menší distribuční centra.

Noční můra malých knihkupců

Z nástupu Amazonu mají obavy malí knihkupci, kteří přestáli velký úpadek způsobený nakupováním levných knih přes internet a nástupem elektronických knih. V posledních letech se jim znovu začalo dařit, což je způsobeno i novým trendem, dávajícím důraz na patriotismus a nakupování u známého prodejce.

Dokládají to i statistiky Americké asociace prodejců knih, která sdružuje hlavně nezávislé knihkupce. U jejích členů vzrostl během pěti let počet kamenných obchodů o 35%, zároveň meziročně stouplo množství prodaných knih o deset procent. Podle Johna Muttera, šéfredaktora newsletteru Shelf Awareness pro knihkupce a knihovníky, se Amazon snaží úplně ovládnout tu poslední složku prodeje knih, které ještě nedominuje.


Dále čtěte:

Facebook chce ovládnout trh se streamováním. Osloví celebrity, bude vysílat i sport

Apple definitivně prohrál spor o ceny e-knih, zaplatí 450 milionů dolarů

Autor: Adam Štěpánek redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web