Amazon se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty

Největší internetový obchod na světě, americká společnost Amazon, ve druhém čtvrtletí vykázal ztrátu 126 milionů dolarů (2,6 miliardy korun). Její tržby přitom ve stejné době vzrostly o 23 procent na 19,34 miliardy dolarů (394,7 miliardy korun), na pokrytí rostoucích nákladů na nové investice to ale nestačilo.

 Sklad Amazonu v německém Grabenu
25.7.2014 7:41   |  

Amazon se již delší dobu snaží investovat do rozšiřování svých aktivit i do expanze do nových oblastí. Firma například hodlá vrhnout na trh i vlastní chytrý telefon „Fire“, uvedl Reuters.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995 a nyní má po celém světě kolem 117 300 zaměstnanců. Kromě ústředí v americkém Seattlu má firma pobočky ve více než 130 lokalitách po celém světě.


Přečtěte si reportáž E15: Jak funguje sklad Amazonu? Zaměstnanci bojují o zlomky vteřin


Amazon se chystá i do Čech

Brzy by se mezi místa působení Amazonu měla zařadit i středočeská obec Dobrovíz, kde firma hodlá postavit distribuční centrum. Práci by tam mělo najít zhruba 1500 lidí, v předvánoční špičce až dvojnásobek. Firma původně plánovala také distribuční centrum v Brně, ale nakonec od toho ustoupila.


Čtěte také:

Amazon přiznal problémy s velkým vydavatelem, blokuje prodej jeho knih

Amazon zpřístupnil Američanům víc než půl milionu e-knih. Za 10 dolarů

Němečtí knihkupci chystají konkurenci Amazonu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web