Babišův fond prý stále krouží kolem českého a slovenského Teska | E15.cz

Babišův fond prý stále krouží kolem českého a slovenského Teska

Babišův fond prý stále krouží kolem českého a slovenského Teska
Tesco
• 
ZDROJ: Tesco ČR

ČTK

Investiční fond Hartenberg, jehož spoluzakladatelem je český ministr financí Andrej Babiš, vyjednává podle portálu Aktuality.sk o koupi prodejen maloobchodního řetězce Tesco v Česku a na Slovensku. Fond ani české zastoupení Tesco informaci nekomentovaly, Babiš ještě na jaře popřel zájem o získání části Teska.

„Spekulace na nekomentujeme,“ sdělil portálu řídící partner fondu Hartenberg Jozef Janov. Portál uvedl, že partnerem fondu v chystané transakci má být společnost Diligentia, která na Slovensku provozuje maloobchodní prodejny Moja Samoška.

Tesco v České republice provozuje přes 200 obchodů, čerpací stanice a obchodní centra. „Spekulace nekomentujeme,“ reagoval pro mluvčí českých prodejen řetězce Václav Koukolíček. Na Slovensku má řetězec více než 150 prodejen a dává práci 10 tisíc lidem a patří k největším zaměstnavatelům.

Tesco v České republice provozuje přes 200 obchodů, čerpací stanice a obchodní centra. Na Slovensku má řetězec více než 150 prodejen a dává práci 10 tisíc lidem a patří k největším zaměstnavatelům.

Slovenská média již dříve spekulovala, že britská maloobchodní společnost Tesco zvažuje v rámci svého ozdravného plánu odchod z některých zemí střední Evropy, včetně ČR a Slovenska. Firma v loňském fiskálním roce vykázala ztrátu před zdaněním 6,4 miliardy liber (235 miliard korun), což je nejhorší výsledek v 96leté historii společnosti.

Podle dřívějších informací týdeníku Euro by se Babišův fond kvůli ovládnutí Teska mohl spojit s dravou investiční skupinou Mid Europa Partners (MEP). Česká část řetězce může vyjít na 55 miliard korun.

Babiš se spojil s Mid Europa, chtějí ovládnout české Tesco

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!