Britská vláda nutí Tesco zvýšit platy, hodinová mzda překročí 7,6 libry

Maloobchodní řetězec Tesco, největší soukromý zaměstnavatel v Británii, zvýší části svých pracovníků hodinovou mzdu o tři procenta na 7,62 libry (273 korun). Opatření souvisí s povinným nárůstem minimálního výdělku, firmu vyjde na půl miliardy liber (18 miliard korun).

 ilustrační foto
3.2.2016 19:12   |  

23 tisíc pracovníků Tesca zaznamená vyšší příjmy od letošního července. „Vedli jsme s jejich zástupci dlouhá jednání a nakonec se dohodli na benefitech a výši výdělku, která v maloobchodním sektoru patří mezi nejvyšší,“ cituje agentura Bloomberg šéfa řetězce Tesco ve Velké Británii a Irsku Matta Daviese.

Firma má začít zaměstnancům v prodejnách vyplácet o 42 pencí vyšší hodinovou mzdu, než letos požaduje vláda. Podle jejího plánu má ale minimální hodinová mzda v zemi postupně vzrůst od 7,2 liber (258 korun) až na devět liber (323 korun) v roce 2020.

Řetězec Tesco působí i v České republice. Uvádí, že platy zvyšuje každoročně v průměru o dvě procenta. Loni v červenci vzrostly platy zaměstnanců s tarifní mzdou až o 2,2 procenta. Výši průměrného výdělku společnost nesděluje.

Ve finančním roce 2014/2015 vykázala v Česku ztrátu ve výši necelých čtyř miliard korun, celosvětově pak prodělala rekordních 6,4 miliard liber (229 miliard korun).

Vývoj akcií společnosti Tesco:


Čtěte také:

Britské Tesco zdržovalo platby dodavatelům, aby zlepšilo hospodářská čísla

Tesco v Česku omezilo nonstop otevírací dobu, snaží se šetřit

Autor: vaj

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web