Britský prodejce videoher Game krachuje. České dceři se daří | E15.cz

Britský prodejce videoher Game krachuje. České dceři se daří

Britský prodejce videoher Game krachuje. České dceři se daří
Microsoft, Xbox 360, Call of Duty, videohry
• 
ZDROJ: čtk

Petr Horký

Britský řetězec prodejen s počítačovými hrami Game Group je v insolvenci. Společnost, která provozuje přes 1200 prodejen ve Velké Británii, Austrálii, Dánsku, Francii, Irsku, Norsku, Španělsku, Švédsku a Česku, doplatila na to, že stále více lidí nakupuje počítačové hry na internetu, místo aby si pro ně došli do kamenného obchodu.

V Česku vlastní Game Group celkem 30 kamenných prodejen. Game vstoupila na český trh v roce 2008, kdy koupila firmu JRC. Od té doby vystupuje pod jménem Game Czech a.s. Insolvence mateřské společnosti českou pobočku ovlivní, ukončení aktivit v Česku se ale neočekává. Pro E15.cz to uvedl ředitel české firmy Lukáš Karel.

Ukončení aktivit v Česku „nepravděpodobné“

„Vzhledem k naší posilující pozici na herním trhu v ČR nezasahuje britská centrála do chodu české pobočky nijak zásadně a na této skutečnosti se nic nemění ani za aktuální situace. O tom, že by situace v mateřské společnosti měla mít negativní dopad na prodejny v ČR, nemáme zatím také žádné zprávy. Ze současné situace Game UK se nabízí několik možných východisek, z nichž některá nás pravděpodobně určitým způsobem ovlivní, ale na to, která varianta zvítězí, si budeme muset počkat. Nejméně pravděpodobné je z mého pohledu úplné ukončení aktivit společnosti GAME Czech,“ uvedl Karel.

Čtěte také:

Češi utratili za videohry 2,2 miliardy

Podle britských médií se Game stala obětí měnících se obchodních návyků zákazníků, kteří dávají přednost nákupu na internetu, a také celkovým poklesem maloobchodních tržeb v Británii, kde má firma 600 prodejen.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!