CEFC zaplatí za prodejce zájezdů Invia.cz 2,3 miliardy korun

Čínská společnost CEFC zaplatí za 90procentní podíl v internetovém prodejci zájezdů Invia.cz 84,5 milionu eur (2,3 miliardy korun). Vyplývá to z přehledu ekonomických dohod podepsaných při příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v ČR. Přehled byl zveřejněn na stránkách Pražského hradu.

Portál Invia.cz
30.3.2016 16:57   |  

Největší cestovní agenturu v Česku Číňané kupují od investiční skupiny Rockaway. Ta ji koupila teprve před měsícem od polského fondu MCI Management za 325 milionů zlotých (dvě miliardy korun).

Celá skupina Invia loni v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku přeprodala zájezdy a další cestovní služby za sedm miliard korun, meziročně o miliardu korun víc. Podle výroční zprávy zisk společnosti Invia.cz připadající vlastníkům v roce 2014 dosáhl 74 milionů korun.

CEFC Europe podle nedávného prohlášení viceprezidentky Marcely Hrdé koncem března ukončila první fázi investic v Česku, v té druhé si přivádí partnery, se kterými je chce rozvíjet. Obecně stěžejními odvětvími pro CEFC ve světě jsou finance a energetika, plánuje ale i investice do leteckého průmyslu, cestovního ruchu či potravinářství.

Napříč obory

Společnost CEFC v uplynulých měsících získala například 60 procent ve fotbalové Slavii, majoritu ve výrobci nápojů Lobkowicz Group, podíl v letecké společnosti Travel Service, investovala i v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media či do realit.

CEFC China Energy Company Limited působí především ve financích, energetice a průmyslu. Založena byla počátkem 80. let a dnes je největší soukromou společností v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně.


Čtěte také:

O prodejce zájezdů Invia mají zájem i Číňané, kupují významný podíl

Číňané získají polovinu skupiny J&T, plánuje se expanze do Číny

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla… více

Mobilní web