Ceny některých potravin za 15 let klesly | E15.cz

Ceny některých potravin za 15 let klesly

Ceny některých potravin za 15 let klesly
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Dušan Kütner

Vepřová kýta bez kosti zlevnila mezi lety 1995 a 2010 téměř o pětinu, vepřová šunka o sedm procent a krystalový cukr o 14 procent. Stalo se tak i přesto, že ceny nafty či elektřiny, které jsou pro potravináře jedním z hlavních nákladů na výrobu, za stejné období stouply o desítky procent a zvýšila se i průměrná mzda pracovníků. Na nesoulad mezi náklady a prodejními cenami poukazuje Potravinářská komora. Odkazuje se na data Českého statistického úřadu.

„Je jasně vidět, že jestli někomu rostou marže, tak jsou to řetězce, zatímco výrobci musí stále dohánět nárůst cen energií a mezd. Zároveň bojují s tím, že je obchodníci tlačí k nižším dodavatelským cenám,“ uvedla mluvčí komory Dana Večeřová.
Další souboj podle ní začal ke konci roku poté, co řetězce kvůli zvýšení DPH na potraviny z deseti na 14 procent zvedly spotřebitelské ceny již od konce podzimu. „Přesto po Novém roce opět začaly tlačit na výrobce, aby snížili dodavatelské ceny o pět až osm procent,“ podotkla. Výsledkem je, že výroba kvalitních potravin je ztrátová a lidé se vracejí k nejlevnějším a nejméně kvalitním výrobkům.

Potraviny kvůli vyšší DPH zřejmě zdražily už na konci roku

Obchodníci ale nesouhlasí a považují výčet potravin, jejichž cena za 15 let klesla nebo stagnuje, za ryze účelový. Ze statistik ČSÚ vyplývá, že u řady potravin naopak cena do roku 2010 výrazně stoupla, například u másla, hovězího masa či konzumního chleba.

Podle něj by chtělo podobné zkoumání cen, marží a ziskovosti odborný a nezávislý přístup, například ve spolupráci s VŠE.

Spotřebitelské ceny vybraných komoditSpotřebitelské ceny vybraných komoditAutor: Potravinářská komora, ČSÚ

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!