Češi obměnili destinace, kde chtějí být na Velikonoce. Skokanem je Berlín

Nadcházející velikonoční prázdniny si Češi jako turisté chtějí užít stejně jako loni nejčastěji v Praze. Jinak se ale jejich cestovní apetit poněkud změnil. Letos se mezi 10 nejoblíbenějšími městy oproti loňsku nově objevil Berlín, Benátky a Krakov. Naopak loni druhý Řím je letos až na 11. místě.

Berlín (ilustrační foto)
22.3.2016 14:23   |  

Jak zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz, Češi by si na Velikonoce v české metropoli chtěli dopřát v průměru tři noci a za dvoulůžkový pokoj jsou ochotni zaplatit v průměru 1800 korun za noc.

V oblibě následuje Londýn, Budapešť a TOP pětku pak uzavírá Berlín. Ve většině případů chtějí strávit Češi na dovolené čtyři noci, nejdelší prázdniny (šest nocí) chystají v případě Dubaje. Tam jsou také ochotni zaplatit nejvíce – přes 5,5 tisíce za noc ve dvoulůžkovém pokoji.

Poznámka: Cena, kterou jsou Češi ochotni zaplatit za dvoulůžkový pokoj a noc
Pramen: trivago.cz

Kromě Berlína jsou ale Češi ochotní letos zaplatit za ubytování v TOP 10 velikonočních destinacích mnohem méně než loňský rok. Například za ubytování v Londýně, který se loni umístil na čtvrtém místě a letos je dokonce druhý, letos chtějí dát v průměru 3600 korun za noc, zatímco minulé Velikonoce to bylo 4130 korun.

Největší rozdíl mezi TOP deseti destinacemi zaznamenaly Benátky, v nichž jsou Češi ochotni dát za ubytování o třetinu méně, letos pouze tři tisíce korun. Naopak více jsou Češi ochotni připlatit v Berlíně, a to o desetinu – tedy 2300 korun.

Meziroční vývoj u TOP 10 velikonočních destinací

Poznámka: Cena, kterou jsou Češi ochotni zaplatit za dvoulůžkový pokoj a noc
Pramen: trivago.cz


Čtěte také:

Z atraktivních lokalit se nejlevněji ubytujete v Českém Krumlově

Čeští hoteliéři bojují s levným ubytováním přes internet, stát nezasáhne


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Dušan Šrámek: Babišův celní hazard

Ministr financí Andrej Babiš chce, aby celníci mohli vyšetřovat daňové trestné činy. To dnes může jen policie. Dále by se měla Celní správě rozšířit pravomoc na prověřování… více

Mobilní web