Česká pošta čelí insolvenci. Bývalý zaměstnanec vymáhá svou mzdu

Česká pošta čelí ode dneška insolvenčnímu řízení. Na návrh bývalého zaměstnance státního podniku, který se domáhá neproplacené mzdy ve výši 656 tisíc korun, jej nařídil Krajský soud v Praze. Mluvčí České pošty Ivo Mravinac postup zaměstnance označil za šikanu.

Ilustrační foto
25.10.2013 21:40   |  

Martin Jindřich Glozar po státní firmě požaduje část neproplacené mzdy přesahující 656 tisíc korun, uvedl server Ihned.cz. Místo klasické civilní žaloby podal netradičně insolvenční návrh pražskému Krajském soudu. Ten mu vyhověl a dnes zahájil s poštou insolvenční řízení.

Glozar tvrdí, že pro Českou poštu pracoval od dubna na pozici specialista řízení projektů. Uvádí, že mzdu dostal pouze za první dva odpracované měsíce. Následně od června mu pošta začala dlužit. V návrhu dále uvádí, že „po mnoha neúspěšných jednáních a pokusech o nápravu situace, do kterých byl zapojen i úřad práce a inspekce práce, zrušil 20. října s okamžitou platností pracovní poměr“.

Podle návrhu Česká pošta Glozarovi dluží za červen až září měsíční čistou mzdu ve výši 70 748 korun a zároveň doplatky této částky za březen až květen a část října. Svůj celkový nárok vyčíslil na 656 725 korun.

„Samozřejmě o situaci víme. Považujeme ji ale za neopodstatněnou a šikanózní,“ uvedl mluvčí České pošty Ivo Mravinac s tím, že současný spor v žádném případě neohrozí provoz pošty.


Čtěte také:

Obří tendr. Pošta si chce pořídit 1800 nových aut

Česká pošta bude prodávat investiční zlato, slitky budou mít i pět gramů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web