Česko má už 141 hobbymarketů, prim drží domácí Mountfield

V České republice je nyní celkem 141 hobbymarketů, tedy specializovaných velkoplošných prodejen potřeb pro dům a zahradu, a další se připravují. Vůči roku 2010, kdy v Česku stálo 134 hobbymarketů, jde o pětiprocentní nárůst.

 hobbymarket
9.7.2012 11:28   |  

Expanze prodejen potřeb pro dům a zahradu v Česku v uplynulých letech sice v důsledku krize zpomalila, nyní však některé řetězce ohlašují zvýšenou aktivitu. Ať už v podobě otevírání nových obchodů, nebo rozšiřování těch stávajících.

„V branži se na tuzemském trhu se pohybuje šest významných hráčů, z nichž většina pochází z německy mluvících zemí – OBI (v současnosti má otevřeno 33 prodejen), Baumax (24), Globus Baumarkt (14), Hornbach Baumarkt (8) a Bauhaus (7). Jedinou českou firmou níže uvedeného žebříčku je Mountfield, který však má aktuálně nejvíce prodejen (55).

„Za jeho úspěchem stojí především brzký vstup na český trh, různé velikosti prodejen a dlouhodobé investice do marketingu. Od velkoformátových prodejen ostatních hráčů se také liší užším sortimentem, zaměřeným hlavně na zahradní techniku, zahradní nábytek a bazény,“ říká vedoucí maloobchodního oddělení Jones Lang LaSalle pro střední Evropu Beatrice Mouton.


Také čtěte:

Hobbymarkety znovu nabírají dech a chtějí expandovat

Kutilové se otřepali z recese: Hobby řetězcům se daří


Z celkového počtu 141 hobbymarketů se 35 prodejen nachází v Praze a ve středních Čechách, což jsou kraje s největším počtem obyvatel s největším počtem rodinných domů a s nejvyšší kupní silou v ČR. Na dalších místech se umístila Ostrava a Moravsko-slezský kraj (17) a Ústecký kraj (15).

Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web