Čeští senioři objevují pobyty u moře

Pobyt u moře má pozitivní vliv na psychiku a povzbuzení životní energie. Podle studie profesora Aarona Hippa z Washingtonské Univerzity v St. Luis, kterou uveřejnil v odborném časopise Journal of Environmental Psychology je pobyt u moře blahodárný zvláště v období, kdy zde nepanují příliš vysoké teploty.

 Pláž na Kanárských ostrovech
21.6.2016 14:31   |  

„Z mého výzkumu vyplývá, že lidé navštěvující pláž během období, kdy zde panují průměrné teploty, vnímají svůj pobyt jako velmi ozdravný,“ uvedl prof. Aaron Hipp a dodal: „Naopak ti návštěvníci pláže, kteří přicházejí během dnů s teplotami byť jen o tři stupně vyššími, vnímají pozitivní účinky v až o třicet procent menší míře.“

Pobyt u moře se čím dál více stává oblíbeným způsobem dovolené i pro české seniory. Vzhledem k vysokým teplotám však volí termíny mimo hlavní sezónu. Na dovolenou tak jezdí až po prázdninových termínech, kdy jsou letoviska klidnější, počasí a moře však stále nabízí vynikající podmínky.


Čtěte také: Dovolená 2016: Strach je mocnější než peněženka


Jak ostatně potvrzuje i zmíněná studie profesora Hippa, z hlediska zdravotních účinků je toto období dokonce vůbec nejvhodnější. Díky vysokému obsahu minerálů, jako je sodík, brom, hořčík, jod a vápník, je koupání ve slané vodě a pobyt na vlhkém vzduchu blahodárný pro lidské zdraví. Léčí se zde příznaky i příčiny dýchacích potíží, nejrůznější alergie a ekzémy, záněty a infekce. Rozumný pobyt na sluníčku zase podporuje tvorbu vitaminu D, který je důležitý pro imunitu a kvalitu kostí.


Čtěte také: Turisté se otočili k Turecku zády. Stovky prázdných hotelů jsou na prodej


Skoro polovina seniorů jezdí na více než jednu dovolenou ročně

Cestovní kanceláře se snaží v tomto ohledu vyjít klientům vstříc a termíny i místa zájezdů upravují podle jejich požadavků. O zájem rozhodně není nouze. „Turisté ve zralejším věku preferují spíše poznávací zájezdy. Nejčastěji volí klidnější letoviska s možností poznávání kulturních památek a přírodních zajímavostí v okolí. Oceňují nadstandardní delegátský servis, přítomnost lékaře nebo pomalejší tempo cestování s častějšími přestávkami,“ vysvětluje Tomáš Hubka z cestovní kanceláře Delfín travel, která se na seniorské dovolené dlouhodobě specializuje.

„Mezi našimi klienty registrujeme zhruba 42 procent těch, kteří tráví dovolenou v zahraničí dvakrát do roka,“ dodává Hubka. Velkým hitem seniorů je například španělská Menorca a také Sicílie, která přitahuje návštěvníky nejen svou historií, ale i nádhernými plážemi a čistým mořem.


Čtěte také:

„Jeďte.“ Přeplněné Baleáry nezvládají nápor turistů

Část tureckých muslimů chce znovu mít z chrámu Boží Moudrosti modlitebnu

Terorismus ztěžuje výběr dovolené, bezpečná místa začínají být přeplněná

Čeští turisté plní české hotely. Kvůli obavám z teroristů i lepším službám

Autor: red

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web