Cestovka BG Travel zkrachovala, v cizině má 265 klientů

Liberecká cestovní kancelář Marcela Pavelková BG Travel vyhlásila úpadek. V cizině má nyní zhruba 265 klientů, většina z nich je v Bulharsku.Uvedl to mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) Jan Papež. Další stovky lidí mají u této kanceláře zakoupeny zájezdy.

Dovolená na zaplněné pláži u moře.
5.7.2012 14:08   |  

Informaci o vyhlášení úpadku cestovní kancelář uveřejnila na svých internetových stránkách. Uvedla zde, že důvodem jsou ekonomické problémy vzniklé nekorektním jednáním bulharských obchodních partnerů. Zároveň CK vyzvala klienty, aby se kvůli vypořádání škodní události obrátili na pojišťovnu Generali, u které je kancelář pojištěná proti úpadku.

Pojišťovna podle svého mluvčího Jiřího Cívky zahájila potřebné kroky, aby klientům, kteří zůsatli v zahraničí, usnadnila situaci. Podle Generali by se v zahraničí mělo nacházet až 291 klientů zkrachovalé kanceláře. Další podrobnosti včetně termínů odletů letadel, kterými by se klienti BG Travel měli vrátit domů, budou pravděpodobně známy v nejbližších hodinách, uvedl generální ředitel Generali Štefan Tillinger. Zároveň upozornil na to, že všichni poškození mohou své oprávněné nároky na vypřádání škod vznést nejpozději do šesti měsíců.


O krachujících cestovkách čtěte více:

Cestovka Globaltour zkrachovala, v Turecku má 186 klientů

Cestovka Redgreentours vyhlásila úpadek, v cizině je stovka Čechů


Podle Papeže se BG Travel specializovala zejména na dovolené v Bulharsku. Přesný počet lidí, kteří mají u této cestovní kanceláře složené zálohy nebo zaplacené celé zájezdy, není momentálně známý. Určitě prý ale půjde řádově o stovky lidí. Cestovní kancelář měla obsazených čtyři až pět charterových letů v nejbližších termínech.

Anketa

Ověřujete si ekonomickou situaci cestovní kanceláře předtím, než si u ní objednáte dovolenouou?

ano, bez záruky bych s cestovkou nikam nevyrazil(a)   28% chtěl bych, ale nevím jak a kde získat skutečně relevantní informace o skutečném stavu firmy   62% ne, nic si předem nezjišťuji, riziko komplikací je malé   10%

V anketě hlasovalo 188 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

BG Travel je letos pátou cestovní kanceláří, která vyhlásila úpadek. Od začátku roku se do finančních potíží dostaly CK Asteri tour, CK Redgreentours a CK Filip. Čtvrtou cestovní kanceláří, která úpadek vyhlásila ve středu, je pražská cestovní kancelář CK Globaltour. Všech 186 klientů této kanceláře se stále nachází v Turecku. Pro jejich návrat do vlasti zajistí letadlo Česká podnikatelská pojišťovna, u které je kancelář pojištěná.

Autor: nos,čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web