Cestovky rozptylují obavy z Řecka výraznými slevami | E15.cz

Cestovky rozptylují obavy z Řecka výraznými slevami

Cestovky rozptylují obavy z Řecka výraznými slevami
ilustrační foto
• 

ČTK

,

nos

Turistický ruch v Řecku zřejmě letos čeká obtížný rok. Naznačují to alespoň prodejní statistiky tuzemských cestovních kanceláří. Těm sice stoupá počet zákazníků, kteří si s předstihem nakupují zájezdy zejména na řecké ostrovy, je to ale vykoupeno výrazným poklesem cen.

Právě nižšími cenami se místní obchodníci snaží vyvážit obavy turistů, že se ekonomická situace v Řecku zhorší a zemí se prožene nová vlna nepokojů.

Vloni dosahovala podle marketingového ředitele cestovní agentury Invia.cz Michala Tůmy průměrná cena za smlouvu u zájezdů do Řecka 40 303 korun, letos je to prý jen 25 422 korun; do této částky se počítá součet všech osob, které se zájezdu zúčastní, je proto podstatně vyšší, než běžné ceny zájezdů. Společnosti tak ve srovnání s loňským prodejem zájezdů na první moment přibylo uzavřených smluv o 19 procent, obrat se nicméně snížil o čtvrtinu.

V průměru jsou zájezdy do Řecka ve srovnání s loňským rokem o 15 procent levnější, potvrdil mediální zástupce cestovní kanceláře Fischer Dan Plovajko. Podle Lenky Stehlíkové z ITS Billa Travel letos cena zájezdů vyvažuje obavy. Hotely prý nabízejí velké slevy za včasný nákup, což se promítne i do cen cestovních kanceláří. Někteří klienti se totiž na ekonomickou situaci Řecka při nákupu dovolené dotazují, jsou to ale spíše ojedinělé dotazy, dodala.

Kolik přijelo do Řecka turistů

2011 17 milionů
2010 15 milionů
2009 15 milionů

Zdroj: Mag Cosulting

Autor: ČTK, nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!