ČEZ cílí na Vietnamce, otevře pobočku v Sapě

Energetická společnost ČEZ hodlá získat nové zákazníky mezi Vietnamci. V sobotu proto otevře prodejnu v pražské tržnici Sapa, která patří k centrům tuzemské vietnamské komunity. Sjednání dodávek elektřiny a plynu zde bude nabízet ve vietnamštině. V tržnici podobnou prodejnu loni na podzim otevřel mobilní operátor Vodafone, objednávky ve vietnamštině od letoška umožňují velkoobchody Makro Cash & Carry.

ČEZ
13.12.2013 20:57   |  

O nové zákazníky v Česku usilují více než dvě desítky firem. Za první tři čtvrtletí podle Operátora trhu s elektřinou (OTE) přešlo k jinému obchodníkovi s elektřinou přes 299 tisíc zákazníků a dodavatele plynu změnilo 241 tisíc zákazníků. Letos se ale počet přechodů k jiným dodavatelům elektřiny zpomalil a počet změn za tři čtvrtletí je nejnižší za poslední tři roky.

„Velké procento zákazníků z řad vietnamské komunity stále ještě řeší jazykovou bariéru,“ uvedl generální ředitel ČEZ Prodej Pavel Hlavinka. Očekává, že prodejna v tržnici Sapa ročně vyřeší tisíce zákaznických požadavků. Prodejna bude fungovat jako partnerská, řídit ji bude vietnamský podnikatel.

Lidé z Vietnamu jsou po Ukrajincích a Slovácích třetí největší skupinou cizinců v Česku. Na konci června jich v Česku legálně pobývalo 57 200, z nich 41 500 trvale. Podle zjištění sociologů skoro dvě třetiny Vietnamců nad 15 let žijí v Česku déle než šest roků.


Čtěte také:

Tržnice Sapa by se mohla přestavit, vyrůst mají nové haly

V Česku si vůbec poprvé otevře pobočku vietnamská banka

ČEZ svolal kvůli policejnímu zásahu mimořádné jednání dozorčí rady

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web