Čuprův rozvoz jídla míří i na Slovensko

Podobně jako úspěšný Slevomat se ani další projekt internetového podnikatele Tomáše Čupra nechce omezit jen na Česko. S firmou Pizzatime, která změnila většinového majitele loni na podzim, rozjel zakladatel Slevomatu rozvoj jídla z restaurací pod hlavičkou Damejidlo.cz. Společnost nedávno začala s rozvozem v Praze. Už teď si ale vedle dalších českých velkých měst brousí zuby na slovenskou metropoli. „Do Bratislavy chceme ještě v tomto pololetí,“ řekl Čupr.

 „Zjistil jsem, že jsem se
našel. Slevomat mě opravdu
baví, tohle dítě už nechci dát
nikomu,“ říká Tomáš Čupr.
11.3.2013 8:12   |  

Rozvoz jídla si zatím restaurace zajišťovaly samostatně. „Na trhu chybí velcí agregátoři,“ uvedl Čupr. Žádná oficiální čísla tuto sféru nemapují, podle Čuprova odhadu se však velikost trhu pohybuje v jednotkách miliard korun. Letos si chce nová firma ukrojit z tohoto objemu zhruba 150 milionů. „Chceme vybudovat hráče určujícího trendy v rozvážkovém byznysu,“ dodal Čupr.

Rozvozy si nyní firma zajišťuje zhruba ze třiceti procent prostřednictvím blíže neurčené kurýrní společnosti, většinu rozvozu si ale zatím dělají samotné restaurace. Zatímco marže u vlastní roznášky činí 20 až 35 procent, u externího rozvozu je deset až patnáct procent.


Mimo skupinu Slevomatu

Projekt Damejidlo.cz má sice podobné akcionáře jako Slevomat, do jeho skupiny ale nepatří. Čupr má v Pizzatime přes společnost Bizthusiasm šestnáctiprocentní podíl, na další část Pizzatime má vliv prostřednictvím jejího hlavního akcionáře Slevomat Ventures, v němž Čupr drží přibližně třetinu. Samotný Slevomat nyní kromě Česka působí i na Slovensku, v Maďarsku, Bulharsku a v Pobaltí.


Čtěte také:

Ze slevoserveru do e-shopu

Nechceme růst zadarmo

Slevomat se chce více prosadit v zahraničí


Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web