CzechTrade otevře pobočku v Íránu | E15.cz

CzechTrade otevře pobočku v Íránu

CzechTrade otevře pobočku v Íránu
Lubomír Zaorálek v Íránu
• 
ZDROJ: ČTK

jap

Írán, který získává miliardy dolarů z prodeje ropy, má nenasycený trh. Pokud tedy dojde ke zrušení sankcí a otevřou se brány firmám ze Západu, Peršané budou poptávat vše. Od potravin a léčiv přes stroje až po elektroniku. Proto zde na počátku roku 2016 otevře svou zahraniční kancelář vládní agentura na podporu exportu CzechTrade, která chce českým exportérům nabídnout asistenci při vstupu na nový trh.

„Pro úspěch bude nutná dlouhodobá přítomnost v zemi a nejlépe spolupráce s tamním silným partnerem,“ řekl na semináři Írán – země nových exportních příležitostí generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal.

To, že mezi Západem a Persií tají ledy, je patrné už déle než rok. Čeští vývozci už za sebou mají dvě podnikatelské mise. Jejich výsledkem byly například smlouvy o dodávkách zdravotnických zařízení či léčiv společnostmi Aries a Farmak.

Za první pololetí roku 2015 stoupl vývoz do Íránu ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 17 procent. Zrušení sankcí, na kterém mají zájem obě strany, nyní závisí na plnění podmínek dohody, která má Íránu zabránit ve výrobě jaderných zbraní.

Autor: jap
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!