E-recepty pro výdej konopí nefungují, zastavil je soud

Takzvané elektronické recepty, na něž je vázaný výdej konopí k léčebným účelům, přestaly fungovat. Uvedl to server Aktuálně.cz, podle něhož jde o důsledek předběžného opatření pražského městského soudu. Na justici se obrátila společnost Tronevia, která tvrdí, že Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) neoprávněně používal její software při provozování Centrálního úložiště elektronických receptů a Registru pro léčivé přípravky s omezením.

ilustrační foto
17.12.2015 7:08   |  

Pacienti se nedostanou ani k pilulkám na chřipku a nachlazení, které obsahují hlídanou látku pseudoefedrin.

Podle právníka Platformy zdravotních pojišťoven Ondřeje Dostála ztíží rozhodnutí soudu sledování pohybu léků na trhu. Lékový ústav prý navíc ztratí přehled o hlášení závad v jakosti léků.

Podle stanoviska zveřejněného na webu SÚKL by však předběžné opatření nemělo mít dopad na bezpečnost léčiv používaných v Česku. „Ústav respektuje výše uvedené předběžné opatření Městského soudu v Praze a bude činit další právní kroky tak, nebyla ohrožena bezpečnost českých pacientů,“ uvádí SÚKL.


Čtěte také:

ÚOHS pokutoval Státní ústav pro kontrolu léčiv za špatné tendry

Nový institut v Praze bude hledat další léčebné účinky konopí

Konopí urychluje srůstání kostí, které navíc zpevňuje

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web