E-shop Parfums.cz zvýšil tržby o třetinu na 4,5 miliardy

Tržby jednoho z největších tuzemských e-shopů Parfums.cz stouply loni o 35 procent na 4,5 miliardy korun. Podíl českého trhu na celkových tržbách dosahuje zhruba 20 procent. Internetový obchod letos plánuje expanzi do dalších tří evropských zemí.

Ilustrační foto
7.1.2016 16:05   |  

„Za naše úspěchy loni mohou zejména rozšiřování sortimentu, nový přístup k trhům a zákazníkům,“ uvedl marketingový ředitel obchodu Radek Ondrášík. E-shop loni odeslal přes 3,8 milionu zásilek, meziročně o 38 procent víc. „Vyexpedovali jsme přes 12,7 milionu kusů zboží. Expedovali jsme celkově do 174 895 měst a obcí v celé Evropě,“ řekl zakladatel a ředitel Parfums.cz Michal Zámec.

Obchod pokračuje v expanzi na zahraniční trhy, nyní je aktivní v 13 zemích. Loni firma začala nabízet zboží britským zákazníkům. „Letos budeme expandovat na tři nové trhy v Evropě, v Evropské unii očekáváme růst tržeb o 40 procent,“ dodal Ondrášík.

Největší poptávku Parfums.cz registroval tradičně v předvánočním období. V prosinci vzrostl obrat o téměř 55 procent. V nejvytíženějších dnech dosáhl počet expedovaných objednávek přes 50 tisíc, ve kterých bylo 145 tisíc kusů zboží.

Parfums.cz působí v Česku od roku 2006. Řadí se mezi největší tuzemské e-shopy. Provozuje ho firma Internet shop.


Čtěte také:

Parfums.cz chce prorazit v Británii

E-shopy se tlačí do Rumunska, čeká je tam menší konkurence

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web