E-shop Parfums.cz zvýšil tržby o třetinu na 4,5 miliardy

Tržby jednoho z největších tuzemských e-shopů Parfums.cz stouply loni o 35 procent na 4,5 miliardy korun. Podíl českého trhu na celkových tržbách dosahuje zhruba 20 procent. Internetový obchod letos plánuje expanzi do dalších tří evropských zemí.

Ilustrační foto
7.1.2016 16:05   |  

„Za naše úspěchy loni mohou zejména rozšiřování sortimentu, nový přístup k trhům a zákazníkům,“ uvedl marketingový ředitel obchodu Radek Ondrášík. E-shop loni odeslal přes 3,8 milionu zásilek, meziročně o 38 procent víc. „Vyexpedovali jsme přes 12,7 milionu kusů zboží. Expedovali jsme celkově do 174 895 měst a obcí v celé Evropě,“ řekl zakladatel a ředitel Parfums.cz Michal Zámec.

Obchod pokračuje v expanzi na zahraniční trhy, nyní je aktivní v 13 zemích. Loni firma začala nabízet zboží britským zákazníkům. „Letos budeme expandovat na tři nové trhy v Evropě, v Evropské unii očekáváme růst tržeb o 40 procent,“ dodal Ondrášík.

Největší poptávku Parfums.cz registroval tradičně v předvánočním období. V prosinci vzrostl obrat o téměř 55 procent. V nejvytíženějších dnech dosáhl počet expedovaných objednávek přes 50 tisíc, ve kterých bylo 145 tisíc kusů zboží.

Parfums.cz působí v Česku od roku 2006. Řadí se mezi největší tuzemské e-shopy. Provozuje ho firma Internet shop.


Čtěte také:

Parfums.cz chce prorazit v Británii

E-shopy se tlačí do Rumunska, čeká je tam menší konkurence

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web