Fortuna chce příští rok spustit tři až čtyři nové loterijní hry

22.10.2010 20:13   |  

Sázková společnost Fortuna chce na trh číselných loterií vstoupit v průběhu příštího roku třemi až čtyřmi hrami. Firma je prý v pokročilé fázi příprav her, které budou jiné než ty současné, jež provozuje Sazka. V rozhovoru na serveru Patria Online to u příležitosti vstupu firmy na pražskou burzu uvedl šéf dozorčí rady Fortuny Jozef Janov.

Ambicí Fortuny je podle něj dosáhnout do pěti let 20procentního podílu současného loterijního trhu. Ten nyní ovládá Sazka. Fortuna chce vybudovat spolu s nadnárodní firmou Intralot síť sázkových terminálů a v prvním pololetí 2011 spustit číselnou loterii. „Věřím, že na konci příštího roku budeme mít za sebou úspěšný start loterie v Česku a online sázení v Polsku,“ řekl k nejbližším plánům Janov.

Peníze na rozvoj loterijního projektu mají jít z úpisu akcií Fortuny, které se dnes začaly obchodovat na burze. „Navýšením kapitálu v rámci IPO jsme získali 8,6 milionu eur a tyto peníze půjdou právě na loterii,“ uvedl k financování dalšího rozvoje Fortuny Janov.

Rozvíjet byznys chce Fortuna i v Maďarsku, kde zatím působí prostředictvím na Maltě registrované firmy Fortunawin.com. Na loterie a sportovní sázky v Maďarsku zatím existuje státní monopol, Fortuna chce ale podle Janova, jakmile to bude možné, požádat o licenci na na klasické kamenné pobočky i internet.

Budoucností sázení jsou podle Janova především nová média, jako například mobilní telefony. „Už nyní lze sázet přes mobil, ale není to úplně „uživatelsky přátelské'. Brzy spustíme nové sázení prostřednictvím mobilu vhodné pro iPhony a Androidy. Je to pohodlné hlavně pro živé sázení, tedy sázky v průběhu zápasu,“ podotkl.

Akcie Fortuny první den obchodování na pražské burze posílily o 0,45 procenta a zakončily obchodování na 106 korunách. Upisovací cena činila 105,52 Kč, objem obchodů nakonec dosáhl 136 milionů korun.


Čtěte více: Fortuna začala na pražské burze opatrně - akcie posílily o půl procenta


Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web