Fortuna koupila čtveřici rumunských sázkovek, dala za ně 1,2 miliardy | E15.cz

Fortuna koupila čtveřici rumunských sázkovek, dala za ně 1,2 miliardy

1. září 2017 • 15:46

Sázková společnost Fortuna koupila od skupiny Fortbet čtyři rumunské sázkové firmy za 47 milionů eur (1,22 miliardy korun). Jde o společnosti Bet Active Concept, Bet Zone, Public Slots a Slot Arena. Akvizici schválila mimořádná valná hromada společnosti 1. srpna.

Koupené společnosti mají síť 787 poboček a pracuje v nich zhruba 1200 lidí. Fortuna zatím zaplatila 32 milionů eur, zbylých 15 milionů eur doplatí, až čtyři koupené firmy tuto částku vydělají.

Fortuna vstoupila na rumunský trh už v dubnu, kdy koupila společnost Hattrick Sports. Její koupí Fortuna pronikla také do Rumunska, Chorvatska a Španělska. Kromě Česka působí rovněž na Slovensku a v Polsku.

Fortuna převezme rumunské sázkovky. Analytici: Příliš drahý, ale pozitivní krok

„Vzhledem k výsledkům entit za loňský rok je cena vysoká,“ řekl analytik Komerční banky Richard Miřátský. Fortuna cenu stanovila na základě provedeného odhadu. „Zakopaný pes celé transakce spočívá v tom, jestli ty odhady, na základě kterých byla určena cena, jsou konzervativní, optimistické nebo realistické,“ dodal.

Fortuna je původně česká společnost, založená v roce 1990 skupinou čtyř soukromých osob v čele s Michalem Horáčkem. O rok později vznikla sesterská sázková kancelář Terno na Slovensku. Zlomovým momentem byl odkup obou firem skupinou Penta v roce 2005. Pod jejím vedením se modernizoval provoz, sjednotila značka a rozšířila působnost o polský trh.

 Valentův Synot Tip expanduje, získal povolení pro provoz internetového kasina

V roce 2009 byly všechny společnosti začleněny do nizozemské entity Fortuna Entertainment Group, která v následujícím roce vstoupila na pražskou a varšavskou burzu. Loni firmě klesl čistý zisk o 42,4 procenta na 11,2 milionu eur (asi 290 milionů korun). Objem přijatých sázek vzrostl o 22,6 procenta na 1,04 miliardy eur (zhruba 27 miliard korun). V prvním pololetí letošního roku jí klesl čistý zisk meziročně o 53,1 procenta na 65 milionů korun. Objem přijatých sázek naopak vzrostl o 40,9 procenta na 18,8 miliardy korun, když se zvyšovaly hlavně internetové sázky.

Autor: ČTK, lie
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!