Galerie Harfa otevřela, ale ne všechny obchody

12.11.2010 7:38   |  

Je na pražském trhu ještě místo pro nová obchodní centra? Testem možností pro developery a obchodní řetězce je včera otevřená Galerie Harfa v těsném sousedství vysočanské O2 areny. Jde o jediné letos nově otevřené velké nákupní centrum v Praze.

Podle developera, skupiny Lighthouse, nabízí na 49 tisících metrech čtverečních celkem 160 obchodů. Ne všechny se však podařilo do zprovoznění centra pronajmout. Podle webových stránek Galerie Harfa zůstává prázdných téměř dvacet procent obchodních jednotek. Pro většinu z nich developer teprve hledá nájemce, některé velké řetězce jako H&M a C&A se chystají otevřít až v prvních měsících příštího roku.

Prostory před uzavřenými prodejnami ve druhém podlaží proto včera obsadili farmáři s provizorními stánky. Zatím ve fázi příprav je také avizovaný Dinopark s atrakcemi na střeše nákupního centra. V blízké době má být zprovozněno fitness a wellness sítě Pure Health & Fitness, které ale bude fungovat na principu klubového členství.

Galerie Harfa, do jejíž výstavby Lighthouse Group investovala na 3,7 miliardy korun, bude bojovat o zákazníky s dříve dokončenými centry v Praze 9, kterými jsou Galerie Fénix, Centrum Černý Most a OC Letňany. Nejbližší z nich, Galerie Fénix skupiny CPI, která stojí rovněž u stanice metra, se potýká s odlivem nájemců. Centrum Černý Most zase několik let odkládá své plánované rozšíření.

S příchodem finanční krize zůstala na papíře řada plánů. Jen v Praze už měly podle pár let starých záměrů stát v těchto dnech nákupní galerie Rustonka od skupiny J&T, Palmovka od Discovery Group, Dejvice centre od Sekyra Group, projekt Bořislavka od společnosti Ikano či obchodní centrum Na Příkopě irského developera Lordship. Ztroskotaly plány na zprovoznění outletu Galleria Moda, stejně jako výstavba outletu Exit 66 u dálnice D1.

Harfu řídí Lambert z ČT

Ředitelem Galerie Harfa se stal někdejší vysoký manažer České televize František Lambert. V ČT působil od léta 2003 jako vrchní a poté programový ředitel. Obě funkce přestal vykonávat poté, co vyšlo najevo, že byl v minulosti veden jako člen Lidových milicí.

Autor: Denisa Novotná

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web