Hračkářství Sparkys chystá akvizici, Česko je mu už malé

Tuzemská síť hračkářských obchodů Sparkys se připravuje na expanzi do zahraničí. Na českém trhu už totiž společnost vlastněná manžely Katharine Butlerovou a Sebastianem Pawlowským velký prostor pro růst nevidí. „Český trh už je poměrně saturovaný. Zcela určitě proto řešíme další expanzi prostřednictvím akvizice nebo konsolidace,“ řekla deníku E15 Butlerová. „Jen tak přijít a začít otvírat nové obchody totiž není až tak jednoduché,“ dodala.

 Sparkys
13.6.2014 5:52   |  

Detaily plánované transakce zatím byznysmenka tají. „Bude to však zásadní změna, kterou chceme podniknout v následujících dvanácti měsících,“ uvedla Butlerová. Spolumajitelka Sparkys očekává, že další konsolidaci prodělá rovněž tuzemský trh s hračkami. „Pět velkých hráčů je na trh takovéto velikosti prostě moc,“poznamenala v rozhovoru s E15.

Přesto se nevzdává plánů na rozšíření byznysu ani v Česku, kde v současnosti provozuje 23 prodejen. „Jde o získání úspor z rozsahu, potřebujeme být větší,“ říká šéfka společnosti. A hned dodává, na jakých číslech by firmu ráda viděla: „Jsem přesvědčená, že silná firma v oboru musí mít tržby nejméně kolem 800 milionů korun.“ Sparkys loni utržil zhruba 330 milionů. Ziskové marže firmy jsou podle spolumajitelky vzhledem k těžké situaci v oboru relativně dobré.

Dlouhodobý cíl firmy je mít na českém trhu kolem pěti desítek obchodů. Podle Butlerové je však možné, že řetězec z některých nevýdělečných obchodních center naopak odejde. Totéž však očekává i v případě konkurence. Hračkářství je prý v Česku prostě moc.


Čtěte také:

Hračky Sparkys vydělávají Pawlowskému nejvíce od krize

Potraviny, hračky, textil. Letošní Vánoce budou bohatší, než ty loňské

Výrobce Igráčka Efko věří v úspěch českých hraček ve světě

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí aktualizováno

Hraničním přechodem Rozvadov na Tachovsku projelo dnes po 11:00 prvních 35 vozidel americké vojenské techniky z armádního konvoje, který míří na cvičení Saber Strike do Pobaltí.… více

Komerční prezentace
Mobilní web