Ikea má v Česku rekordní tržby, zisk navýšila o více než 60 procent

Nábytkářské společnosti Ikea ve finančním roce 2014/2015 v Česku stouply tržby o deset procent na rekordních 8,49 miliardy korun. Zisk společnosti se zvýšil meziročně o 63 procent na 599 milionů korun po zdanění. Český trh se loni zařadil mezi nejrychleji rostoucí trhy, kde švédská firma působí.

 Obchodní dům IKEA
26.11.2015 9:32   |  

„Zájem o bydlení a bytové zařízení podporuje i rostoucí zájem Čechů o vlastní bydlení a nové byty,“ uvedl generální ředitel Ikea pro ČR, Maďarsko a Slovensko Marek Feltl. Počet zákazníků obchodních domů se zvýšil o jedno procento na téměř 5,56 milionu, průměrná útrata zákazníků dosáhla 1532 korun.

Meziročně se nejvíce zvýšil zájem o ložnice a koupelny, matrace, textil a venkovní nábytek. „V uplynulém roce jsme přivítali téměř 100 nových kolegů. Všichni zaměstnanci nyní dostanou bonus ve výši více než jednoho měsíčního platu,“ dodal Feltl.

Ten v září uvedl, že spuštění internetového obchodu Ikea v Česku se předpokládá asi za dva a půl roku, termín se odvíjí od startu on-line prodejů na globální úrovni.

Češi si loni podle údajů Asociace českých nábytkářů koupili nábytek celkem za 32,2 miliardy korun, od roku 2010 se tento údaj téměř nemění.

Do té doby řetězec zvažuje zavedení služby click & collect, díky které by si zákazníci mohli v obchodě vyzvednout zboží, které si předtím navolí on-line na svém nákupním seznamu. Nyní si musí seznam vytisknout a přijít s ním do obchodního domu.

Příští rok chce Ikea také otevřít nový externí sklad v Praze na Černém Mostě. Řetězec stále plánuje v horizontu tří let stavbu dalšího obchodního domu v hlavním městě, firma již má schválené peníze na nákup pozemku. Konkrétní lokalita ale určena nebyla.

Češi si loni podle údajů Asociace českých nábytkářů koupili nábytek celkem za 32,2 miliardy korun, od roku 2010 se tento údaj téměř nemění. V Česku patří mezi největší prodejce nábytku Ikea, Sconto, Kika, Jysk, Asko-Nábytek a Möbelix CZ.


Čtěte také:

Ikea koupila v Polsku větrné farmy

Ikea spustí internetový prodej. Český e-shop zprovozní do dvou let

IKEA v Německu otevře pilotní obchod v centru města

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web