Ikea už vaří i vlastní pivo

Švédský řetězec s nábytkem Ikea postupně rozšiřuje svojí působnost do dalších segmentů. Poté, co začal vyrábět televize, nyní vaří i vlastní pivo.

tmavý ležák Ök Mörk od Ikea.
20.7.2012 13:47   |  

Zákazníci nakupující v řetězcích s nábytkem si už v některých zemích včetně České republiky můžou vybrat mezi světlým a tmavým ležákem. Tak jako vše v Ikea, i pivo má svůj vlastní krkolomný švédský název. Prodává se ve třetinkách pod názvy Öl Ljus a Ök Mörk. Pivo Ikea se údajně vaří v pivovaru Krönleins v jihošvédském Halmstadu.


Čtěte také:

Pohovky ‘Falkenberg‘ prý pro Ikeu vyráběli vězni na Kubě

IKEA se vrhne i na elektroniku, spolupracovat bude s Číňany


Na některých trzích, kde Ikea působí, už svůj ležák prodává. Mohou si ho koupit zákazníci v Česku nebo na Slovensku či ve Velké Británii. V domovském Švédsku si na něj ale kvůli přísným protialkoholovým zákonům budou muset ještě počkat. Ve skandinávské zemi se alkohol smí prodávat pouze v obchodech se zvláštní licencí. Pivo se zatím neprodává ani v Německu. V Česku je podle mluvčí Ikea ČR Petra Chadraby ležák s modrožlutým logem k dostání od konce května.

Před šesti lety přišla Ikea se svojí „Švédskou jídelnou“, která se stala celosvětovým hitem a proslavily ji zejména švédské masové koule. Řetězec také letos v létě začal prodávat vlastní televizní soupravy do obýváku pod značkou Uppleva.

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Rusku miliardy nevrátíme, půjčku nám vnutilo hrozbami, říká Kyjev

Rusku miliardy nevrátíme, půjčku nám vnutilo hrozbami, říká Kyjev

Ukrajina britskému soudu předložila svou obhajobu ve sporu s Ruskem ohledně nesplaceného dluhu. Rusko v únoru Ukrajinu zažalovalo kvůli nesplacení dluhopisů v hodnotě tří miliard… více

Komerční prezentace
Mobilní web