Ikea už vaří i vlastní pivo

Švédský řetězec s nábytkem Ikea postupně rozšiřuje svojí působnost do dalších segmentů. Poté, co začal vyrábět televize, nyní vaří i vlastní pivo.

tmavý ležák Ök Mörk od Ikea.
20.7.2012 13:47   |  

Zákazníci nakupující v řetězcích s nábytkem si už v některých zemích včetně České republiky můžou vybrat mezi světlým a tmavým ležákem. Tak jako vše v Ikea, i pivo má svůj vlastní krkolomný švédský název. Prodává se ve třetinkách pod názvy Öl Ljus a Ök Mörk. Pivo Ikea se údajně vaří v pivovaru Krönleins v jihošvédském Halmstadu.


Čtěte také:

Pohovky ‘Falkenberg‘ prý pro Ikeu vyráběli vězni na Kubě

IKEA se vrhne i na elektroniku, spolupracovat bude s Číňany


Na některých trzích, kde Ikea působí, už svůj ležák prodává. Mohou si ho koupit zákazníci v Česku nebo na Slovensku či ve Velké Británii. V domovském Švédsku si na něj ale kvůli přísným protialkoholovým zákonům budou muset ještě počkat. Ve skandinávské zemi se alkohol smí prodávat pouze v obchodech se zvláštní licencí. Pivo se zatím neprodává ani v Německu. V Česku je podle mluvčí Ikea ČR Petra Chadraby ležák s modrožlutým logem k dostání od konce května.

Před šesti lety přišla Ikea se svojí „Švédskou jídelnou“, která se stala celosvětovým hitem a proslavily ji zejména švédské masové koule. Řetězec také letos v létě začal prodávat vlastní televizní soupravy do obýváku pod značkou Uppleva.

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web