Investice do skiareálů spadly, střediska spíše rozšiřují zázemí pro děti

Fotogalerie Lyžařská střediska na českých horách se před nadcházející zimou soustředí především na menší vylepšení a rozšíření zázemí pro děti. Po stamilionových investicích z minulých let se letos utracené peníze počítají spíše na miliony až desítky milionů. Vyplývá to z ankety deníku E15.

Klidný rozvoj. Skiresort Černá hora – Pec loni rekordně investoval do lanovek, sjezdovek, parkoviště a zasněžování. Letos se zaměřuje na rozvoj dětských výukových lokalit. Dalších 6 fotografií v galerii
9.9.2016 6:40   |  

Část provozovatelů dokončuje minulé projekty, jiní zase letošek pojali jako rok příprav nových staveb. Například východokrkonošský Skiresort Černá hora – Pec utratil letos zhruba čtyřicet milionů korun. Loni to přitom byl šestinásobek této částky.

Prohlédněte si fotografie zasněžené Šumavy:

„Po loňských rekordních investicích do stavby nových lanovek, sjezdovek, parkoviště a zasněžování jsme se letos zaměřili na zlepšení služeb a rozvoj dětských výukových lokalit,“ uvedl ředitel střediska Petr Hynek. Peníze šly především do pojízdných koberců a dětských vleků.

„Do nadcházející zimy jsme vložili přes sedmdesát milionů korun,“ sdělil ředitel konkurenčního krkonošského areálu ve Špindlerově Mlýně Čeněk Jílek. I tam velkou část peněz spolknou dětské pojízdné koberce nebo lyžařský kolotoč pro děti.

Největší díl investic šel ale do modernizace zasněžování na Medvědíně. Mnohem větší akce se má ve Špindlu odehrát příští rok. Provozovatelé chtějí za 700 milionů korun propojit pomocí lanovek a nového přestupního terminálu Medvědín se Svatým Petrem.


Přečtěte si: Francouzský skiareál nabízí už 20 let celoroční lyžování


Rovněž na Klínovci, který v uplynulých letech rostl díky stamilionovým investicím a evropským dotacím, se letos mírní. Řádově za miliony se tam letos před zimou prodlužují a rozšiřují sjezdovky, což lyžařům usnadní pohyb po areálu.

„Letos se po dokončení všech velkých investic v řádu desítek milionů věnujeme precizní přípravě dalšího rozvoje areálu,“ doplnil spolumajitel střediska na šumavském Špičáku Vladimír Kasík.


Čtěte také:

Slovinsko schválilo privatizaci výrobce lyží Elan. Český Sporten mimo hru

Jan Šindelář Autor: Jan Šindelář redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web