Investice na další rok? Lyžařské vybavení kvůli oblevě zlevnilo o polovinu

Nedostatek sněhu na horách během letošní zimy vede obchodníky k výraznému zlevňování zimního a lyžařského vybavení. Za akční ceny je možné pořídit nejen lyže, ale také oblečení a další lyžařské doplňky jako jsou brýle, rukavice či helmy. Slevy dosahují až 60 procent. Vyplývá to z dnešní analýzy společnosti Česká distribuční, největšího distributora reklamních letáků v České republice, provedené na základě letákových slevových akcí obchodních řetězců.

 Špindlerův Mlýn
11.2.2016 15:01   |  

Kvůli teplé zimě je zájem o lyžařské a běžkařské vybavení nižší. „Obchodníkům proto nezbývá, než přilákat zákazníky na výrazné slevy, které v průměru dosahují 40 procent, výjimkou však nejsou ani slevy vyšší,“ uvedl ředitel České distribuční Petr Sikora.

Nejvyšší slevy podle analýzy tradičně připadají na sportovní oblečení a lyžařské doplňky. Například na lyžařských kalhotách je tak možné ušetřit i 62 procent z ceny. Podobně může zákazník za polovinu ceny pořídit lyžařskou bundu, obuv na lyže se slevou 44 procent nebo helmu levnější o 43 procent. Velké slevy ale nabízejí obchodníci i na lyže samotné, v průměru se prodávají se slevou 47 procent.

Anketa

Byli jste letos lyžovat?

Ano Ne

V anketě hlasovalo 129 čtenářů.

další ankety

Horší sněhové podmínky na českých horách také zvedají zájem o lyžování v Alpách. Podle cestovní kanceláře Nev-Dama je poptávka letos vyšší meziročně o 30 procent. Nárůst je nejvíce patrný u rakouských středisek. „Lidé výrazně více kupují dovolené především na zkrácené pobyty. Jsme přesvědčeni, že vyšší poptávka je ovlivněna i špatnými sněhovými podmínkami na českých horách. Denně registrujeme zájem lidí, kteří původně plánovali vyrazit na české hory,“ uvedl mluvčí CK Jan Osúch.


Čtěte také:

Zatím nejlepší víkend v sezoně, desetitisíce lyžařů vyrazily na hory

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel Fotogalerie

Dlouho to tady patřilo jen vojákům. Likvidovali vesnice, brázdili lesy těžkou technikou, vzduchem svištěly rakety. Pak se zelená plocha velká 260 km2 pomalu začala otevírat lidem… více

Komerční prezentace
Mobilní web