Johnson&Johnson zruší tři tisíce míst v divizi zdravotnických přístrojů

Americká společnost Johnson & Johnson, která vyrábí zejména kosmetické a farmaceutické přípravky, v příštích dvou letech zruší asi 3000 pracovních míst v divizi zdravotnických přístrojů. Celosvětově to je čtyři až šest procent pracovní síly v této divizi. Firma dnes také uvedla, že v souvislosti s tímto krokem očekává rekordní náklady na restrukturalizaci ve výši až 2,4 miliardy dolarů (60 miliard korun) před zdaněním.

Léky, ilustrační foto
19.1.2016 14:56   |  

Propouštění se bude týkat aktivit v oblasti ortopedie, chirurgie a kardiovaskulárních obtíží. Ty jsou součástí větší divize zdravotnických přístrojů.

Společnost očekává, že jí restrukturalizace přinese úspory ve výši 800 milionů až jedné miliardy dolarů před zdaněním ročně. Velkou část z těchto úspor očekává na konci roku 2018.

Divize zdravotnických přístrojů teď zaměstnává asi 60 tisíc lidí. Po celém světě má Johnson & Johnson zhruba 127 tisíc zaměstnanců.


Čtěte také:

WSJ: Johnson&Johnson zaplatí 2,5 miliardy kvůli umělým kloubům

Johnson & Johnson prodává testovací divizi

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Španělé opakují volby do parlamentu, průzkumy ale opět naznačují pat

Španělé opakují volby do parlamentu, průzkumy ale opět naznačují pat aktualizováno

Španělé od dnešních 9:00 SELČ znovu po půl roce rozhodují o novém složení parlamentu a doufají, že opakované hlasování vyřeší politický pat a povede ke zformování vlády. Poslední… více

Komerční prezentace
Mobilní web