Johnson&Johnson zruší tři tisíce míst v divizi zdravotnických přístrojů

Americká společnost Johnson & Johnson, která vyrábí zejména kosmetické a farmaceutické přípravky, v příštích dvou letech zruší asi 3000 pracovních míst v divizi zdravotnických přístrojů. Celosvětově to je čtyři až šest procent pracovní síly v této divizi. Firma dnes také uvedla, že v souvislosti s tímto krokem očekává rekordní náklady na restrukturalizaci ve výši až 2,4 miliardy dolarů (60 miliard korun) před zdaněním.

Léky, ilustrační foto
19.1.2016 14:56   |  

Propouštění se bude týkat aktivit v oblasti ortopedie, chirurgie a kardiovaskulárních obtíží. Ty jsou součástí větší divize zdravotnických přístrojů.

Společnost očekává, že jí restrukturalizace přinese úspory ve výši 800 milionů až jedné miliardy dolarů před zdaněním ročně. Velkou část z těchto úspor očekává na konci roku 2018.

Divize zdravotnických přístrojů teď zaměstnává asi 60 tisíc lidí. Po celém světě má Johnson & Johnson zhruba 127 tisíc zaměstnanců.


Čtěte také:

WSJ: Johnson&Johnson zaplatí 2,5 miliardy kvůli umělým kloubům

Johnson & Johnson prodává testovací divizi

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web