Johnson&Johnson zruší tři tisíce míst v divizi zdravotnických přístrojů

Americká společnost Johnson & Johnson, která vyrábí zejména kosmetické a farmaceutické přípravky, v příštích dvou letech zruší asi 3000 pracovních míst v divizi zdravotnických přístrojů. Celosvětově to je čtyři až šest procent pracovní síly v této divizi. Firma dnes také uvedla, že v souvislosti s tímto krokem očekává rekordní náklady na restrukturalizaci ve výši až 2,4 miliardy dolarů (60 miliard korun) před zdaněním.

Léky, ilustrační foto
19.1.2016 14:56   |  

Propouštění se bude týkat aktivit v oblasti ortopedie, chirurgie a kardiovaskulárních obtíží. Ty jsou součástí větší divize zdravotnických přístrojů.

Společnost očekává, že jí restrukturalizace přinese úspory ve výši 800 milionů až jedné miliardy dolarů před zdaněním ročně. Velkou část z těchto úspor očekává na konci roku 2018.

Divize zdravotnických přístrojů teď zaměstnává asi 60 tisíc lidí. Po celém světě má Johnson & Johnson zhruba 127 tisíc zaměstnanců.


Čtěte také:

WSJ: Johnson&Johnson zaplatí 2,5 miliardy kvůli umělým kloubům

Johnson & Johnson prodává testovací divizi

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web