Komárek a Šmejc usilují o zakázku na provoz italské loterie

Společnost Italian Gaming Holding, která patří pod investiční skupinu KKCG podnikatele Karla Komárka, a společnost Emma Capital podnikatele Jiřího Šmejce jsou součástí konsorcia, které se účastní soutěže na provozování italské loterie Lotto. Dalšími členy konsorcia jsou firmy Lottomatica, Novomatic Italia a Arianna 2001. Konsorcium podalo svou nabídku dnes, tedy v den uzávěrky výběrového řízení.

 Jiří Šmejc
16.3.2016 19:03   |  

Pokud konsorcium v soutěži o Lotto uspěje, pak by na základním kapitálu měla největší podíl Lottomatica, a to 61,5 procenta. Italian Gaming Holding by měla 32,5 procenta, Arianna čtyři procenta a Novomatic Italia zbylá dvě procenta. „Členové konsorcia spojili své síly, aby do loterie Lotto přinesli své znalosti, zkušenosti a schopnosti se strategickým a operativním řízením loterií a silné finanční zázemí,“ uvedla KKCG.

Nedávno společnosti KKCG a Emma Capital oznámily, že spolu s rakouskou loterijní společností Novomatic ovládnou také rakouského provozovatele kasin Casinos Austria (Casag).

KKCG a Emma Capital také zakládají holdingovou společnost Sazka Group. „Z ní hodláme vybudovat vedoucí evropskou skupinu zaměřující se na podnikání v oblasti herního průmyslu,“ uvedl investiční ředitel Sazka Group Štěpán Dlouhý. KKCG bude mít v Sazka Group tříčtvrteční podíl.

KKCG a Emma Capital jsou prostřednictvím investičního fondu Emma Delta největšími akcionáři řecké společnosti OPAP, která patří mezi největší herní a loterijní firmy v Evropě. Příjmy OPAP v roce 2014 přesáhly 4,2 miliardy eur (113 miliard korun). KKCG kromě toho vlastní Sazku, největší loterijní a sázkovou společnost v České republice.


Čtěte také:

Komárek se Šmejcem nejsou jediní. Český loterijní kapitál dobývá svět

Firmy Komárka a Šmejce spolu s Novomaticem ovládnou rakouská kasina

OPAP podá žalobu na Řecko, škody prý přesahují miliardu eur

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web