Komárkova KKCG potvrdila zájem o tureckou národní loterii

Konsorcium firem vedené KKCG podalo nabídku na privatizaci licence k provozování turecké národní loterie Milli Piyango. Pokud loterii získá, chystá investice do nových her a rozšíření její sítě.

Pouliční prodejce losů turecké národní loterie Milli Piyango
27.6.2014 15:51   |  

KKCG nabídku podává spolu s americkou loterijní společností GTECH a investiční firmou EMMA Capital Jiřího Šmejce. Konsorcium zároveň jedná o spolupráci s tureckou investiční skupinou Bilgili Group, která by mohla přispět svou znalostí místního trhu.

„Loterijní byznys je jednou ze strategických oblastí, ve které realizujeme dlouhodobé investice. V turecké loterii Milli Piyango vidíme velmi zajímavou investiční příležitost zejména díky vysokému potenciálu pro růst a expanzi loterijních her na tureckém trhu. Během deseti let trvání licence jsme připraveni významně investovat do modernizace stávajících her a rozšíření distribuční sítě,“ uvedl již dříve ředitel investic KKCG Pavel Šaroch. Konsorcium obratem z loterijní činnosti přes sedm miliard dolarů ročně a provozováním více než 400 tisíc loterijních terminálů splňuje kritéria pro účast v této privatizaci.

KKCG je mezinárodní investiční skupina s aktivy přes 1,5 miliardy eur. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, investic. Skupina drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech. Působí ve více než deseti zemích světa.

Finanční skupina EMMA Group vznikla v roce 2012 z podnětu svého jediného akcionáře Jiřího Šmejce. Teritoriálně holding zajímají hlavně asijské země a státy bývalého Sovětského svazu. EMMA je rovněž velmi aktivní v Řecku, kde získala 33procentní podíl ve státní loterijní společnosti OPAP.

GTECH je přední světový provozovatel a dodavatel technologií pro regulovaný loterijní a zábavní průmysl. Většinovým akcionářem je společnost De Agostini. Obrat společnosti GTECH byl v roce 2013 zhruba 3,1 miliardy dolarů a firma zaměstnává 8600 zaměstnanců v 60 zemích světa.


Čtěte také:

Komárkova KKCG se účastní privatizace turecké národní loterie

Komárkova KKCG loni vydělala 5,5 miliardy. Zisk stoupl díky energetice

KKCG získala podíl ve výrobci mobilních her Geewa

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny

Škoda Octavia: Nejúspěšnější škodovácký model slaví dvacetiny Fotogalerie

Již více než pět milionů prodaných kusů Škoda Octavia dělá z tohoto vozu nejdůležitější model ve stodvacetileté historii mladoboleslavské automobilky. Po ovládnutí společnosti… více

Mobilní web