Komárkova KKCG se účastní privatizace turecké národní loterie

Konsorcium vedené skupinou KKCG podnikatele Karla Komárka, které zahrnuje partnery GTECH a Emma Capital, dnes oficiálně oznámilo zájem účastnit se privatizace licence k provozování turecké národní loterie Milli Piyango. KKCG chce po soutěži v Turecku dále expandovat.

 Karel Komárek
27.5.2014 14:03   |  

„Loterijní byznys je jednou ze strategických oblastí, ve které realizujeme dlouhodobé investice. V turecké loterii Milli Piyango vidíme velmi zajímavou investiční příležitost zejména díky vysokému potenciálu pro růst a expanzi loterijních her na tureckém trhu. Během deseti let trvání licence jsme připraveni významně investovat do modernizace stávajících her a rozšíření distribuční sítě,“ uvedl ředitel investic KKCG Pavel Šaroch.

Konsorcium KKCG, Emma Capital a GTECH uvažuje o rozšíření o silného tureckého partnera s cílem zvýšení znalostí lokálního trhu. Skupina KKCG vlastní v Česku loterijní společnost Sazka. Společně s EMMA a dalšími investory drží kontrolní podíl v řecké loterii OPAP. Skupina GTECH je jedním z největších provozovatelů loterií a loterijních terminálů na světě.

Konsorcium obratem z loterijní činnosti přes sedm miliard dolarů ročně a provozováním více než 400 tisíc loterijních terminálů splňuje kritéria pro účast v této privatizaci.

KKCG je mezinárodní investiční skupina s aktivy přes 1,5 miliardy eur. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, investic. Skupina KKCG drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech. Působí ve více než deseti zemích světa.

Partnerem Jiří Šmejc

Finanční skupina Emma Group vznikla v roce 2012 z podnětu svého jediného akcionáře Jiřího Šmejce. Teritoriálně holding zajímají hlavně asijské země a státy bývalého Sovětského svazu. Skupina EMMA je rovněž velmi aktivní v Řecku, kde získala 33procentní podíl v loterijní společnosti OPAP a kde také zvažuje účast na rekapitalizaci místních bank.

GTECH je přední světový provozovatel a dodavatel technologií pro regulovaný loterijní a zábavní průmysl. Většinovým akcionářem je společnost De Agostini. Obrat společnosti GTECH byl v roce 2013 zhruba 3,1 miliardy USD a firma zaměstnává 8600 zaměstnanců v 60 zemích světa.


Čtěte více:

Nová Sazka se vrací k financování sportu, odešle stovky milionů

Sportka je zpět na výsluní, její tržby jsou vyšší než za „staré“ Sazky

Šmejc vstoupí do Kellnerova ruského řetězce Eldorado

Autor: čtk, lem

Komentáře

Čtěte také

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Čeští řidiči by už za týden mohli pocítit řádění francouzských odborářů, kteří mohutně protestují proti reformě pracovního práva. Stávky od neděle postupně zasáhly všech osm… více

Komerční prezentace
Mobilní web