Krejčovství Galard expanduje do Berlína, Vídně a Moskvy

Tuzemské zakázkové krejčovství Galard, jehož vlastníky jsou investiční skupiny DRFG a ZF Holding, nejpozději do devíti měsíců otevře první zahraniční provozovny. Jednu připravuje v Berlíně, druhou ve Vídni. Současně jedná o otevření dalšího salonu v Moskvě.

 Krejčovství Galard Dalších 9 fotografií v galerii
2.6.2014 7:40   |  

„Berlín a Vídeň jsou destinace, kde máme i jiné aktivity a známe obě lokality, takže je to přirozený krok. Pobočka v Moskvě vzniká na základě poptávky obchodního partnera, který by tam rád provozoval značku Galard,“ uvedl spolumajitel krejčovství Zdeněk Fiala.

Firma Galard zahajuje expanzi poté, co v ní loni získala většinový podíl skupina DRFG podnikatele Davida Rusňáka. Fialův ZF Holding drží ve firmě 45 procent.

Byznys s šitím obleků a košil na míru rozšiřuje společnost rovněž v tuzemsku. Kromě domácího Brna, kde má Galard také dílnu, otevřela salon v pražském kancelářském komplexu BB Centrum. Ještě letos chystá další salon v centru Prahy. Jak se expanze odrazí na tržbách a výsledcích, nechal Galard bez komentáře.

Galard: Dodáváme lidem zážitek, ne jen produkt

Vlastníci sází na to, že šití na objednávku přichází opět do módy. Fiala to přirovnává k trendu rostoucí obliby farmářských produktů a biopotravin. „My nedodáváme jen produkt, my lidem zprostředkujeme zážitek výroby, klasické krejčoviny s třemi až čtyřmi zkouškami, ale i zážitek z nošení opravdu kvalitního produktu, který se celý vyrábí ručně,“ uvedl podnikatel.

Kromě Galardu investovala DFRG i do firem zabývajících se vzděláváním a výzkumem, vývojem softwaru, investičními a finančními službami a výrobou. Portfolio ZF Holdingu sahá od výroby LED svítidel přes franšízovou síť soukromých školek KinderGarten až po výrobce antibakteriálních gelů Angel Swiss.


Čtěte také:

Alternativa globálního šílenství

Beata Rajská: Neznám výraz nejde to

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web