Krejčovství Galard expanduje do Berlína, Vídně a Moskvy

Tuzemské zakázkové krejčovství Galard, jehož vlastníky jsou investiční skupiny DRFG a ZF Holding, nejpozději do devíti měsíců otevře první zahraniční provozovny. Jednu připravuje v Berlíně, druhou ve Vídni. Současně jedná o otevření dalšího salonu v Moskvě.

 Krejčovství Galard Dalších 9 fotografií v galerii
2.6.2014 7:40   |  

„Berlín a Vídeň jsou destinace, kde máme i jiné aktivity a známe obě lokality, takže je to přirozený krok. Pobočka v Moskvě vzniká na základě poptávky obchodního partnera, který by tam rád provozoval značku Galard,“ uvedl spolumajitel krejčovství Zdeněk Fiala.

Firma Galard zahajuje expanzi poté, co v ní loni získala většinový podíl skupina DRFG podnikatele Davida Rusňáka. Fialův ZF Holding drží ve firmě 45 procent.

Byznys s šitím obleků a košil na míru rozšiřuje společnost rovněž v tuzemsku. Kromě domácího Brna, kde má Galard také dílnu, otevřela salon v pražském kancelářském komplexu BB Centrum. Ještě letos chystá další salon v centru Prahy. Jak se expanze odrazí na tržbách a výsledcích, nechal Galard bez komentáře.

Galard: Dodáváme lidem zážitek, ne jen produkt

Vlastníci sází na to, že šití na objednávku přichází opět do módy. Fiala to přirovnává k trendu rostoucí obliby farmářských produktů a biopotravin. „My nedodáváme jen produkt, my lidem zprostředkujeme zážitek výroby, klasické krejčoviny s třemi až čtyřmi zkouškami, ale i zážitek z nošení opravdu kvalitního produktu, který se celý vyrábí ručně,“ uvedl podnikatel.

Kromě Galardu investovala DFRG i do firem zabývajících se vzděláváním a výzkumem, vývojem softwaru, investičními a finančními službami a výrobou. Portfolio ZF Holdingu sahá od výroby LED svítidel přes franšízovou síť soukromých školek KinderGarten až po výrobce antibakteriálních gelů Angel Swiss.


Čtěte také:

Alternativa globálního šílenství

Beata Rajská: Neznám výraz nejde to

Autor: Daniel Novák

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web