Krize nekrize, řecké loterii s českým podílem se daří dobře | E15.cz

Krize nekrize, řecké loterii s českým podílem se daří dobře

Krize nekrize, řecké loterii s českým podílem se daří dobře
řecko
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Řecký sázkový monopol OPAP ve druhém čtvrtletí zvýšil provozní zisk meziročně o 36 procent na 93,2 milionu eur. Oznámila to dnes firma, ve které vlastní podíl česká investiční skupina KKCG a investor Jiří Šmejc. K růstu čtvrtletního zisku přispělo spuštění nových her.

Zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali na 87,9 milionu eur. Firma těží z loňského spuštění prodeje stíracích losů a dalších loterií.

OPAP je jednou z největších sázkových firem v Evropě, s jejímiž akciemi se obchoduje na burze. Podnik má od vlády monopol na sportovní sázení do roku 2020 a na loterijní sázky do roku 2030. Vlastní také exkluzivní práva na provozování videoloterijních terminálů a dvacetiletou licenci na dostihové sázky.

Český podíl

Řecko v roce 2013 prodalo kontrolní podíl ve společnosti OPAP česko-řecké skupině Emma Delta vedené Šmejcem a řeckým podnikatelem Jorgosem Melisanidisem.Prodej byl první velkou privatizační akcí v Řecku od záchrany této zadlužené země z peněz Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu v roce 2010. Za třetinový podíl skupina zaplatila 652 milionů eur.

Letos v dubnu česká investiční skupina KKCG oznámila, že zvýšila podíl ve společnosti Emma Delta na 44,7 procenta. Stala se tak největším jednotlivým investorem.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!